Przepis na długoletnie małżeństwo

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 12:15
Są w małżeństwie razem już 65 lat. Żelazne gody w tym roku obchodzą Mieczysław i Romualda Sudo z Krynicy-Zdroju. Doczekali się 2 dzieci, 5 wnuków i 3 prawnuków. Zapewniają, że w życiu różnie się układało, ale wspólnie przeżyte lata scementowały związek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Pavel Yavnik

Poznali się w sklepie, w którym razem pracowali. Sklep był czynny do godziny 21, więc pan Mieczysław odprowadzał swoją przyszłą żonę do domu, żeby po drodze nic złego jej się nie stało. - I tak się zaczęło i trwa do dziś - mówią małżonkowie. Zapewniają, że była to miłość od pierwszego wejrzenia.


Posłuchaj
03:03 Małżeństwo 23-07-2020.mp3 Przeżyli ze sobą 65 lat (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Sposobem na tak długie pożycie jest cierpliwość i tolerancja. - Trzeba dużo też znieść, przemilczeć, czasem ciche dni były - opowiada pani Romualda. Pan Mieczysław podkreśla, że zgrzyty muszą być w życiu i są, zdarzało się, że ktoś, coś powiedział, potem było przepraszanie. - Teściowa mówiła, że dzień dzieli, a noc łączy - śmieje się. I zapewnia, że na inną żony by nie zamienił, a na rocznicę ślubu zawsze kupuje kwiaty.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Przygotowała: Monika Chrobak

Data emisji: 23.07.2020 r. 

Godzina emisji: 7.46

ag

Zobacz więcej na temat: małżeństwo Monika Chrobak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kierunek: Polska. Powroty małżeństw mieszanych

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 22:13
O powrocie do Polski opowiadała mu nawet na randkach. - Mój mąż, Amerykanin, był zdumiony, że ja mam w Polsce przyjaciół z przedszkola - opowiada Magdalena Manuse. Jak zaplanować powrót do Polski, kiedy jest to ojczyzna tylko jednego z małżonków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

" Jesteśmy świadkami daleko posuniętej inżynierii". Prof. Grzegorz Kucharczyk o rewolucji kulturowej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 12:00
- Tło obecnej rewolucji kulturowej wywodzi się z ideologii marksizmu, klasy jednak zastąpiły inne grupy społeczne. Celem jest utworzenie nowego porządku na gruzach cywilizacji chrześcijańskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń