Samorządy ukarane za "strefy wolne od LGBT". Poseł Lewicy: nie zrobiły nic, aby nie było dyskryminacji

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 08:44
- W aplikacjach, które składają samorządy, jest zapis o wdrażaniu polityki antydyskryminacyjnej. To bardzo proste i bardzo oczywiste oraz pokazuje, że te samorządy nie zrobiły nic, aby nie było dyskryminacji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Trela, poseł Lewicy.
Tomasz Trela, Posel na Sejm RP
Tomasz Trela, Posel na Sejm RPFoto: Piotr Kamionka/REPORTER

Gość audycji odniósł się do faktu, iż sześć polskich samorządów nie dostanie środków finansowych na projekty w ramach unijnego programu "Partnerstwo miast". Okazuje się, że chodzi o te, które przyjęły rezolucje dotyczące "stref wolnych od LGBT" lub "praw rodzinnych". 

Projekt bez tytułu 1200.jpg
Polskie samorządy ukarane za "strefy wolne od LGBT". Ideologia wygrywa z logiką?

- Wszystko to, co było uzgodnione przy wejściu do UE, jest w mocy. "W mocy" nie jest to, co robi rząd PiS, a zwłaszcza niektórzy politycy, którzy od pięciu lat skutecznie próbują nas wypchnąć z UE nie w sposób formalny, tylko cywilizacyjny, ponieważ wszystkie podejmowane działania są antyeuropejskie - ocenił Tomasz Trela.

Czytaj także:

- W aplikacjach, które składają samorządy, jest zapis o wdrażaniu polityki antydyskryminacyjnej. To bardzo proste i bardzo oczywiste i pokazuje, że te samorządy nie zrobiły nic, aby nie było dyskryminacji. Nie ma ideologii LGBT, są ludzie LGBT. Nie można stawiać znaku równości między ideologią a człowiekiem - zaznaczył.


Posłuchaj
10:23 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_07_30 08_15_15_for_media.mp3​ Tomasz Trela: nie można stawiać znaku równości między ideologią a człowiekiem (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Świątek

Gość: Tomasz Trela (Lewica)

Data emisji: 30.07.2020

Godzina emisji: 08.15

pkr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uchwały anty-LGBT. Adam Bodnar zapowiada zaskarżenie do sądów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 21:37
- Przygotowuję się do zaskarżenia do sądów administracyjnych uchwał samorządów dotyczących ideologii LGBT - powiedział Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, na antenie TVN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Element sterowanego szału". O. Marek Kotyński o profanacji figury Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 21:13
- Incydent z tęczową flagą na pomniku Chrystusa wpisuje się w ogólną atmosferę wrogości wobec chrześcijaństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 o. Marek Kotyński, redemptorysta i teolog duchowości. - Chodzi o atakowanie Kościoła za to, że w ogóle istnieje - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Profanacja figury Chrystusa w Warszawie. Kaleta: złożyłem zawiadomienie do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 07:58
- Pomnik Chrystusa przy bazylice św. Krzyża jest symbolem siły polskiej wiary i trudnej historii. Niezwłocznie po zbadaniu tej sprawy złożyłem zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej, która - mam nadzieję - szybko wykryje sprawców - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń