Gawłowski szefem senackiej komisji mimo zarzutów korupcyjnych. Halicki: wątpliwości są niezrozumiałe

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 10:32
- Stanisław Gawłowski jest senatorem i jego mandat nie jest niczym ograniczony. Ma on prawo zajmować się ochroną środowiska, na której zna się dobrze - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Halicki, europoseł PO.
Andrzej Halicki
Andrzej HalickiFoto: Polskie Radio

Stanisław Gawłowski, członek PO i niezrzeszony senator z Koszalina został wybrany na przewodniczącego senackiej Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu. Przeciw temu wyborowi protestują senatorowie PiS, przypominając, iż ciążą na nim zarzuty korupcyjne.

Czytaj więcej
1200_Gawłowski_EN.jpg
Korupcyjne zarzuty nie przeszkadzają opozycji. Gawłowski szefem senackiej komisji

Chodzi o wątek tzw. afery melioracyjnej. Według Prokuratury Krajowej kołobrzeski przedsiębiorca Bogdan K. miał wręczyć Gawłowskiemu w charakterze łapówki 100 tys. zł, a także wartą ponad 200 tys. zł nieruchomość w Chorwacji. W zamian ówczesny wiceminister środowiska miał oferować mu "przychylność, poparcie i pomoc" w kontaktach z przedstawicielami Zarządu Melioracji, organizującymi przetargi na wielomilionowe kontrakty.

Czytaj także:

"To jakieś bzdury"

Andrzej Halicki podkreśla, że o winie przesądza wyrok sądu. - Postawione przez prokuraturę zarzuty powinny być wyjaśnione w sądzie, bo na tym etapie jest ta sprawa. Póki co Stanisław Gawłowski sprawuje jednak mandat bez ograniczeń, więc wątpliwości wokół niego są niezrozumiałe - stwierdził europoseł PO.

Politycy Zjednoczonej Prawicy twierdzą, że ta senacka komisja została utworzona, by wynagrodzić Stanisławowi Gawłowskiemu ostatnie niedogodności i zapowiadają bojkot jej prac. - To jakieś bzdury. Istnieje ministerstwo i priorytet, którym jest polityka klimatyczna. W związku z tym takie komisje też powinny istnieć - ocenia gość radiowej Jedynki.

Czytaj więcej
Stanisław Gawłowski EN 1200.jpg
Sorry, mamy taki klimat w Senacie. Felieton Miłosza Manasterskiego

- Jest to też zgodne z zasadą, że w Sejmie i Senacie tymi sprawami co resorty, zajmują się poszczególne komisje - dodał Andrzej Halicki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Andrzej Halicki

Data emisji: 13.08.2020

Godzina emisji: 8.13

jp

Czytaj także

Gawłowski szefem senackiej komisji. Publicysta: PO przypomina rodzinę Corleone

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 19:34
- Mam nadzieję, że wymiar sprawiedliwości stanie na wysokości zadania i mianowanie Stanisława Gawłowskiego będzie kolejną kompromitacją praworządności Platformy Obywatelskiej - ocenił w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski z "Super Expressu". - Przy zarzutach prokuratorskich, powołanie Stanisława Gawłowskiego na szefa senackiej komisji jest manifestacją - mówił z kolei Hubert Biskupski z "Super Expressu". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sorry, mamy taki klimat w Senacie. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 19:23
Elżbieta Bieńkowska, minister infrastruktury i rozwoju w rządzie PO-PSL skomentowała niegdyś w programie telewizyjnym wielogodzinne spóźnienia pociągów spowodowane oblodzeniem trakcji: "Sorry, mamy taki klimat". Dzisiaj "Sorry, mamy taki klimat" mówią nam senatorowie Platformy Obywatelskiej, którzy widzą Stanisława Gawłowskiego w roli przewodniczącego nadzwyczajnej komisji ds. klimatu…
rozwiń zwiń