Krzysztof Paszyk: dziś jest niewłaściwy moment na podnoszenie pensji parlamentarzystów

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 11:37
- W piątek podniosłem rękę "za" tym projektem, ale dzisiaj jestem bogatszy o kilka dni, podczas których mogliśmy poznać krytyczną opinię Polaków na ten temat, a w demokracji polityk powinien przede wszystkim szanować opinię obywateli - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Krzysztof Paszyk, mówiąc o podwyżkach dla polityków.
Krzysztof Paszyk
Krzysztof PaszykFoto: W.Kusiński/PR

Polityk PSL ocenił w radiowej Jedynce, że "prędzej czy później czeka nas uregulowanie wynagrodzeń najważniejszych osób w państwie". - Kwestia uregulowania wynagrodzeń w administracji rządowej jest nieunikniona - zaznaczył.


Posłuchaj
11:07 PR1_SD_2020_08_18-08-15-17_for_media.mp3 Krzysztof Paszyk: dziś jest niewłaściwy moment na podnoszenie pensji parlamentarzystów (Sygnały dnia/Jedynka)

 


Ryszard Terlecki PAP 1200.jpg
"Inicjatorami tematu była opozycja". Terlecki o podwyżce płac dla parlamentarzystów

- Dzisiaj wynagrodzenia w administracji rządowej i samorządowej są zdecydowanie poniżej poziomu, który gwarantowałby to, że będą to osoby kompetentne - stwierdził Krzysztof Paszyk.

Jak zaznaczył, "dzisiaj wynagrodzenie posła to 6 tys. złotych". - To jest wynagrodzenie, które jak w żadnej innej branży, stoi na podobnym poziomie od ponad 20 lat. Mało tego, zostało zmniejszone - mówił poseł.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Krzysztof Paszyk (poseł PSL)

Data emisji: 18.08.2020

Godzina emisji: 08:15

pg,iar/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Senat jest daleko od partyjnej polityki". Napieralski o głosowaniu ws. podwyżek

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 18:41
- Nie wiem, jak zagłosują senatorowie, nie rozmawiałem z nimi w tej sprawie. To suwerenna decyzja izby wyższej, która jest daleko od partyjnej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 poseł KO Grzegorz Napieralski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hołownia komentuje kwestię podwyżek: osłabnie pozycja Budki

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 09:39
- Nie jest to z całą pewnością moment na rozmowy o jakichkolwiek podwyżkach dla najwyższych przedstawicieli administracji - wskazał Szymon Hołownia. Lider ruchu Polska 2050 uważa, że sprawa ustawy o wyższych płacach dla osób na wysokich stanowiskach w państwie osłabi pozycję przewodniczącego PO Borysa Budki.
rozwiń zwiń