Siemoniak: w PO nie ma tematu zmiany przewodniczącego

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 08:51
- Sądzę, że takiego tematu w ogóle wewnątrz Platformy nie ma. Niedobrze by było, gdybyśmy teraz mieli się zajmować takimi wewnętrznymi sporami, kłótniami i dywagacjami, kto przejmie ster - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, poseł PO, komentując pomysł zmiany na stanowisku przewodniczącego partii.
Tomasz Siemoniak
Tomasz SiemoniakFoto: Polskie Radio / Wojciech Kusiński
neumann pap 1200.jpg
"Dojdzie do wyboru nowego przewodniczącego klubu KO". Neumann o zmianach w opozycji

Trwa dyskusja wokół przyszłości Platformy Obywatelskiej zarówno jako partii, jak i jej klubu parlamentarnego. Od stycznia szefem ugrupowania jest Borys Budka, który boryka się - zdaniem licznych publicystów - z kryzysem przywództwa. Polityk wciąż pełni także funkcję przewodniczącego klubu parlamentarnego, chociaż w najbliższym czasie ma się to zmienić. W "Sygnałach dnia" mówił na ten temat Tomasz Siemoniak.

Posłuchaj
08:23 PR1_MPLS 2020_09_08-08-15-10_for_media.mp3 Tomasz Siemoniak: tematu zmiany przewodniczącego w ogóle wewnątrz PO nie ma ("Sygnały dnia" / Jedynka)

"Określone warunki"

Polityk przypomniał, że wybory szefa klubu odbędą się dopiero w połowie października. Równocześnie przyznał, że zgłosił swoją kandydaturę, chociaż - jak podkreślił - gotowość kandydowania uzależniona jest od "określonych warunków - zgody, porozumienia w klubie, wsparcia przewodniczącego Borysa Budki, Rafała Trzaskowskiego".

Zobacz także:

Przyznał, że chciałby oczywiście, by jego kandydatura poparta była także przez inne środowiska wewnątrz PO, m.in. jej byłego szefa Grzegorza Schetynę oraz osób z nim związanych. - Również chciałbym, żeby ewentualna decyzja, ewentualny wybór był wsparty przez liderów Koalicji Obywatelskiej. Przecież nie jest tu sama Platforma i jest to bardzo ważne - podkreślił Tomasz Siemoniak.

Nowy szef partii?

Rafał Trzaskowski free 1200.jpg
"Trzaskowski przegapił swój moment". Dr Karnkowski o inicjatywie "Nowa Solidarność"

Polityk został także skonfrontowany z opinią, że Borys Budka powinien być może zrezygnować nie tylko z szefowania klubowi, ale także całej partii i oddać tę funkcję Rafałowi Trzaskowskiemu.

- Sądzę, że takiego tematu w ogóle wewnątrz Platformy nie ma. Rafał Trzaskowski - wszyscy cieszymy się, szanujemy jego wspaniały, fantastyczny wynik w wyborach, ponad 10 mln głosów - ale jest prezydentem Warszawy, jest wiceszefem Platformy, jednym z liderów, nie ma co do tego wątpliwości. Natomiast absolutnie niedobrze by było, gdybyśmy teraz mieli się zajmować takimi wewnętrznymi sporami, kłótniami i dywagacjami, kto przejmie ster - stwierdził Siemoniak.

Czytaj również:

W rozmowie polityk odniósł się także do tworzenia przez Rafała Trzaskowskiego jego nowego ruchu społecznego "Nowa Solidarność". Jak podkreślił, ma to być ruch wspierający Platformę Obywatelską, ale jeśli ktoś chce zajmować się polityką, powinien zapisywać się do partii.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Tomasz Siemoniak (PO)
Data emisji: 08.09.2020
Godzina emisji: 08.15

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Plagi Trzaskowskiego. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 22:20
Rafał Trzaskowski ledwie tydzień temu wrócił z urlopu. Nie wiemy, jak upłynął mu czas poza stolicą, wiemy natomiast, że kiedy tylko pojawił się w mieście, zaczęły spadać na nie kolejne nieszczęścia - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ryba: gdyby prezydentem Warszawy był ktoś z prawicy, PO krzyczałaby o wielkiej katastrofie i szybkiej dymisji

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 11:00
- Możemy mówić o kolejnej katastrofie ekologicznej, a ponieważ Rafał Trzaskowski rządzi już jakiś czas, to można mu zarzucić, że nie zapanował nad sytuacją, nie zajął się nią, ale kandydowaniem w wyborach i polityką ogólnokrajową - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń