O czym marzą Polacy? Znamy wyniki najnowszych badań

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 12:01
Obchody Dnia Marzyciela przypadają na 8 września. To święto wszystkich tych, którzy mają marzenia, bądź je realizują. Z tej okazji serwis "Prezent Marzeń" zrealizował sondę "O czym marzą Polacy?". 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Antonio Guillem

Posłuchaj
03:14 _PR1_AAC 2020_09_10-07-47-42.mp3 O czym marzą Polacy? (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Ponad 1000 respondentów odpowiedziało na pytania dotyczące swoich marzeń, ich roli w życiu i szans na spełnienie. Jak wynika z przeprowadzonych badań, co drugi Polak marzy o dobrach materialnych, jak mieszkanie czy samochód, 18 proc. o zdrowiu dla rodziny a dla 12 proc. respondentów marzeniem jest relaks w SPA i beztroskie spędzanie czasu. - Dla 9 proc. naszych ankietowanych marzeniem są podróże - dodaje Aleksandra Badur z serwisu "Prezent Marzeń". Wytrwałość i pozytywne nastawienie

W ocenie psycholog Katarzyny Kucewicz w procesie realizacji marzeń niezbędne jest pozytywne nastawienie i cierpliwość. - Nie powinniśmy zrażać się porażkami, warto pamiętać, że za każdym wielkim sukcesem stoi mniej więcej 20 porażek - podkreśla. - Mówią to wszyscy ludzie  sukcesu, że nie ma możliwości osiągnięcia celów nie mając na koncie wpadki. Ważna jest cierpliwość, pokora i to, że osiągniemy sukces przede wszystkim ciężką pracą - dodaje. 

***

Zarówno o miłości, jak i o ekstremalnych przeżyciach, wśród których pojawia się na przykład skok ze spadochronem, marzy 5 proc. zapytanych Polaków. 

Inne czynniki wpływające na marzenia to według 8 proc. respondentów - płeć, gdyż kobiety i mężczyźni marzą o czymś innym, fantazja oraz wiek (ok 7 proc.). 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Materiał: Klaudia Porębska 

Data emisji: 10.09.2020 r. 

Godzina emisji: 7.47

Prezent.marzeń/ans 

Czytaj także

#PodróżujDoTutaj. Dołącz do akcji i odkryj wciąż nieznane miejsca w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 19:18
Grupa szesnastu blogerów postanowiła pokazać Polakom, że kraj nad Wisłą jest bardzo atrakcyjny i warty poznania. Uczestnicy akcji #PodróżujDoTutaj stworzyli przewodniki z każdego województwa, które mają zachęcić rodaków oraz przyjezdnych z innych krajów do odkrywania i zwiedzania pięknych miejsc na mapie Polski. 
rozwiń zwiń