Joanna Lichocka o dekoncentracji mediów: nie odczuwam nacisków USA, każdy może zabrać głos w debacie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 07:35
- Traktuję wypowiedzi pani ambasador jako jeden z głosów w debacie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, poseł PiS, członek Rady Mediów Narodowych, odnosząc się do wypowiedzi ambasador USA na temat planów dekoncentracji mediów w Polsce. - Decydować o kształcie prawa będzie polski parlament - dodała.
Joanna Lichocka
Joanna LichockaFoto: Polskie Radio / Wojciech Kosiński

- Nie jest przedmiotem dyskusji, czy przeprowadzać reformę na rynku mediów, która zbudowałaby dekoncentrację - to jest w obozie Zjednoczonej Prawicy jasne. Jest pytanie, jaką drogą pójść - powiedziała Joanna Lichocka w radiowej Jedynce.


Posłuchaj
10:15 PR1_SD_2020_09_11-07-15-16_for_media.mp3 Joanna Lichocka: decyzja ws. dekoncentracji mediów w najbliższych tygodniach (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Polityk wyjaśniła, że od kilku lat opracowywane są projekty w Ministerstwie Kultury i w grupach posłów. - Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, który projekt zostanie złożony i w jakim konkretnie kształcie - zaznaczyła. Dodała jednak, że ostatecznych ustaleń należy spodziewać się w najbliższych tygodniach. - Kwestia dekoncentracji rynku medialnego powinna być zawarta w tym pakiecie reform, nad którymi w tej chwili dyskutują liderzy Zjednoczonej Prawicy - powiedziała.

Decyzja razem z innymi reformami


lichocka 1200.jpg
"Ludzie duszą się brakiem pluralizmu". Joanna Lichocka o dekoncentracji rynku mediów

- Decyzja powinna zostać upubliczniona w najbliższych tygodniach, razem z pakietem innych reform - oświadczyła Joanna Lichocka.

- Jeśli chodzi o samą dekoncentrację mediów, to powinniśmy przepisać w jak najbardziej wiernym stopniu te rozwiązania, które obowiązują w Europie Zachodniej, w krajach jak Francja i Niemcy. Wydaje się, że nie ma potrzeby szukania innych ekstraordynaryjnych rozwiązań - oceniła poseł PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Joanna Lichocka (PiS)
Data emisji: 11.09.2020
Godzina emisji: 07.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Czabański: państwo musi finansować media publiczne

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 14:59
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podkreślił, że media publiczne "spełniają ważne funkcje wobec ogółu społeczeństwa". W ten sposób Krzysztof Czabański skomentował sprawę rekompensaty z budżetu państwa dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: skończyły się czasy dziennikarzy podwieszonych pod polityków

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 09:15
- Część zespołu Trójki ma mentalność rodem z PRL i wyobrażała sobie, że może się na tym radiu uwłaszczyć. Tymczasem rok za rokiem robili te same, coraz bardziej nużące programy - powiedziała w rozmowie z portalem wp.pl Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń