"Cyniczne cwaniactwo polityczne". Gawkowski o podbieraniu posłów przez Hołownię

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 08:50
- To, co dzisiaj robi Szymon Hołownia, to takie drobne, cyniczne cwaniactwo polityczne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, poseł Lewicy.
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof GawkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

We wtorek poseł Hanna Gill-Piątek wyszła z klubu Lewicy i z partii Wiosna Roberta Biedronia, aby wstąpić do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. W związku z tym pojawiły się głosy o "politycznym kłusownictwie".

Czytaj więcej
Hanna Gill-Piątek 1200.jpg
Gill-Piątek o przejściu do ruchu Hołowni: to była bardzo racjonalna decyzja

Według Krzysztofa Gawkowskiego, ostatnie poczynania Szymona Hołowni są paradoksalne i wykluczają się z jego postulatami z kampanii wyborczej. - Nie można z jednej strony mieć czystych rąk i mówić, że będziemy nowym elementem polityki w Polsce - innym od tych starych partii - a później pierwszym ruchem po wyborach prezydenckich jest podkradanie komuś posłów. To się samo w sobie kłóci - stwierdził poseł.

Posłuchaj
10:14 PR1_MPLS 2020_09_11-08-14-25_for_media.mp3 Krzysztof Gawkowski o podbieraniu posłów przez Szymona Hołownię (Sygnały dnia/Jedynka)

"Nie krokodylem jest Hołownia"

Polityk Lewicy ocenił również, że "Szymon Hołownia rozpoczął właśnie dokładnie taką samą drogę, jak starzy polityczni wyjadacze". - Czym on się niby różni od Grzegorza Schetyny czy Jarosława Kaczyńskiego - pytał Krzysztof Gawkowski.

- W polityce "czyste ręce" kończą się tam, gdzie zaczyna się polityka i Hołownia ogłasza transfery do siebie. Taki jest pragmatyzm tego, co się wydarzyło - powiedział gość radiowej Jedynki, dodając, że "nie jest to normalne".

Czytaj więcej
east news hołownia 1200.jpg
Poseł PO krytykuję Hołownię. Powodem polityczne kłusownictwo

Poseł stwierdził także, że jeżeli ktoś musi podkradać posłów, by utrzymać się na politycznej scenie do następnych wyborów, to źle wróży to na przyszłość. - W tym wszystkim nie krokodylem jest Hołownia, tylko mrówką, którą inne partie będą powoli rozgniatały - uważa polityk Lewicy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Krzysztof Gawkowski (Lewica)
Data emisji: 11.09.2020
Godzina emisji: 08.15

jp

Czytaj także

Gill-Piątek o przejściu do ruchu Hołowni: to była bardzo racjonalna decyzja

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 17:06
- Chociaż dla wielu osób jesteśmy krańcowo różnymi postaciami, z Szymonem Hołownią łączy nas bardzo wiele rzeczy, przede wszystkim pewna droga życiowa, "społeczne DNA", które mamy w naszym doświadczeniu - powiedziała w Polskim Radiu 24 Hanna Gill-Piątek, która niedawno dołączyła do ruchu Polska 2050.
rozwiń zwiń