"Będą konkretne decyzje". Sobolewski o spotkaniu kierownictwa PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 07:44
- Rozmowy o nowej umowie koalicyjnej zostały przerwane i nie ma planów, aby w najbliższym czasie miały być kontynuowane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zapowiedział, że na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa partii zostaną podjęte decyzje ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy.
Krzysztof Sobolewski
Krzysztof SobolewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

O godz. 13 ma się zebrać kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, by rozmawiać o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy.

- Sytuację mamy taką, że praktycznie nie ma koalicji. Dziś, jako Prawo i Sprawiedliwość, we własnym gronie, będziemy rozmawiać i decydować o tym, co dalej w tej sytuacji. Wszystkie scenariusze są na stole - powiedział poseł PiS. Dopytywany, czy scenariusz powrotu do rozmów koalicyjnych także jest brany pod uwagę, Krzysztof Sobolewski odparł, że to scenariusz będący "w okolicach stołu".

Posłuchaj
10:03 [ PR1]PR1 (mp3) 21 wrzesień 2020 07_14_36.mp3 Krzysztof Sobolewski o spotkaniu kierownictwa PiS (Sygnały dnia/Jedynka)
 
CZYTAJ RÓWNIEŻ
zjednoczona prawica 1200 east news.jpg
Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? Dziś spotkanie kierownictwa PiS

"Papierek lakmusowy"

W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Mimo dyscypliny klubowej w klubie PiS przeciw było 38 jego członków. W tym gronie było kilkunastu posłów należących do PiS oraz wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia.

Krzysztof Sobolewski podkreślił jednak, że "ta ustawa nie była punktem zapalnym w koalicji". - Można ją potraktować jako papierek lakmusowy tego, co działo się wcześniej w koalicji - zaznaczył. - Chcemy, aby postawić sprawę na nogi i aby skończył się etap, kiedy to ogon macha psem - wskazał.

Czytaj także:

Rząd mniejszościowy? "To nie jest idealna formuła"

Czy możliwe jest, że PiS zdecyduje się na rząd mniejszościowy? Szef Komitetu Wykonawczego partii wskazał, że "to nie jest formuła idealna", ale "nie jest czymś mitycznym" i pozwala na rządzenie. Zaznaczył, że ugrupowanie nie zadecydowało jeszcze w tej sprawie.

- Przypuszczam, że dzisiaj będą podjęte konkretne decyzje i przecięty ten okres niepewności - podkreślił polityk.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Krzysztof Sobolewski (szef Komitetu Wykonawczego PiS)
Data emisji: 21.09.2020
Godzina emisji: 07.14

ms, IAR


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Formacje Gowina i Ziobro bez szans na wejście do Sejmu bez koalicji z PiS. Jest sondaż

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 11:35
Formacje Jarosława Gowina - Porozumienie i Zbigniewa Ziobro - Solidarna Polska nie mają szans dostać się do Sejmu bez koalicji z PiS - wynika z sondażu IBRiS na zlecenie "Wirtualnej Polski".
rozwiń zwiń