Wzrost zakażeń a stacjonarna nauka. Szef MEN o planach dot. szkół

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 08:58
- To, że ktoś choruje w okolicach Warszawy, nie oznacza, że w okolicach Szczecina musimy zamykać szkoły. Tej logiki będziemy się trzymać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, odnosząc się do tematu edukacji w czasach pandemii. 
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
09:52 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_09_29 08_13_49_for_media.mp3 Dariusz Piontkowski: nie planujemy wprowadzenia edukacji zdalnej we wszystkich szkołach (Jedynka/"Sygnały dnia")

 

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem znacząco wzrosła. W sobotę odnotowano 1584 nowe przypadki COVID-19. A jak wygląda edukacja w czasach pandemii i czy MEN planuje zamknięcie szkół?

shutterstock_koronawirus 1200.jpg
Włodzimierz Gut ostrzega: jeżeli będziemy lekceważyć zagrożenie, to nawet szczepionka nam nie pomoże

- Nie chcemy zamykać wszystkich szkół, chyba że będzie dramatyczna sytuacja epidemiczna. To, że ktoś choruje w okolicach Warszawy, nie oznacza, że w okolicach Szczecina musimy zamykać szkoły. Tej logiki będziemy się trzymać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Czytaj również:

- Placówek, w których trzeba było ograniczyć tradycyjne nauczanie, jest prawie 48,5 tys. - dodał. 

Piontkowski przypomniał też, że resort wprowadził możliwość skrócenia lekcji z 45 do 30 minut. - Chodzi o kształcenie na odległość. W tym okresie uczeń potrzebuje większej samodzielności, a zbyt długa praca przed ekranem komputera to nie najlepsze rozwiązanie - komentował.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Dariusz Piontkowski (szef MEN)

Data emisji: 29.09.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Brak poważniejszych problemów". Szef MEN podsumował pierwszy tydzień stacjonarnej nauki

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 16:42
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział, że powrót do stacjonarnego trybu nauczania w szkołach odbył się "bez poważniejszych problemów". Podkreślił, że do trybu nauki zdalnej lub mieszanej przeszło w sumie mniej niż pół procent szkół. Minister zaznaczył, że w trybie zdalnym działa teraz 46 placówek oświatowych, a 92 placówki wprowadziły mieszany model nauczania.
rozwiń zwiń