Paweł Kowal: dziwi mnie likwidacja Ministerstwa Cyfryzacji

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 09:14
- Jeśli teraz nie znajdziemy sposobu na szybkie wdrożenie sprawnego zdalnego nauczania, to będziemy mieli realnie "stracone pokolenie" - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł KO Paweł Kowal. 
Paweł Kowal
Paweł KowalFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów. W wyniku rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty. W rządzie pojawią się też nowe nazwiska, w tym wicepremier Jarosław Kaczyński.

Posłuchaj
09:33 [ PR1]PR1 (mp3) 1 październik 2020 08_15_44_for_media.mp3 Paweł Kowal: jeśli teraz nie znajdziemy sposobu na szybkie wdrożenie sprawnego zdalnego nauczania, to będziemy mieli realnie "stracone pokolenie" (Jedynka/Sygnały dnia)

 

- Jarosław Kaczyński znalazł się w sytuacji, że już musiał wejść do rządu - ocenił Paweł Kowal, tłumacząc, że spory wewnątrz rządu były zbyt poważne. 

Czarnek 1200 pap.jpg
Premier przedstawił kandydatów na ministrów. Przybliżamy sylwetki Przemysława Czarnka i Grzegorza Pudy

Jego zdaniem "wzmocnienie zarządzania powinno się bardziej skoncentrować na tych sprawach, które dzisiaj są najgorętsze". - A najgorętsze są sprawy związane z pandemią i problemami, które z tym się wiążą - na przykład potencjalnymi problemami z edukacją - dodał.

- Gdyby trzeba było na szerszą skalę zamykać szkoły, będziemy mieli ogromny problem już z takim, można powiedzieć, straconym pokoleniem młodzieży - ostrzegł gość "Sygnałów dnia". Przypomniał, że najpierw był strajk nauczycieli, w kolejnym roku - pandemia.

- Jeśli teraz nie znajdziemy sposobu na szybkie wdrożenie sprawnego zdalnego nauczania, to będziemy mieli realnie "stracone pokolenie" - dodał.

Wskazał, że dziwi zlikwidowanie Ministerstwa Cyfryzacji. - Wydaje mi się, że właśnie kwestie technologii cyfrowych na tym etapie powinny były być postawione jako kluczowe - powiedział Paweł Kowal. 

W kontekście wyzwań w dziedzinie edukacji i szkolnictwa w czasie pandemii, Kowal nie poparł też utworzenia jednego resortu z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jednocześnie gość Jedynki pochwalił to, że będzie mniej stanowisk ministerialnych.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Paweł Kowal (poseł KO)

Data emisji: 1.10.2020

Godzina emisji: 8.15

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: już dawno powinniśmy pomyśleć o szerszym wykorzystaniu technologii w nauczaniu

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 12:15
- Było dużo planów i zapowiedzi, łącznie z obietnicami, ze każdy uczeń dostanie tablet. Jak wiadomo, nic z tego nie wyszło, być może teraz czegoś się nauczymy - mówił w Polskim radiu 24 Prof. Krzysztof Konarzewski z Wszechnicy Świętokrzyskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Murdzek: powinniśmy patrzeć szerzej i być dumni z osiągnięć polskich naukowców

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 08:43
- Oni w wymiarze międzynarodowym nie ustępują swoim koleżankom i kolegom z całego świata - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
rozwiń zwiń