"Reprezentuje partię, która w Niemczech bardzo traci na poparciu". Prof. Krasnodębski o Katarinie Barley

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 09:19
- Ona tam w zasadzie grozi blokadą całego budżetu i funduszu odbudowy, to też jest niezwykle ważne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Zdzisław Krasnodębski, profesor nauk humanistycznych i eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do wywiadu Katariny Barley. 
Prof. Zdzisław Krasnodębski
Prof. Zdzisław Krasnodębski Foto: PR1

Prof. Krasnodębski pytany był o wypowiedź niemieckiej polityk o "finansowym zagłodzeniu" Polski, rozmowach nt. funduszy europejskich i działaniach polskich posłów w Parlamencie Europejskim. 

european-parliament-770254_1280 (1).jpg
Radio Deutschlandfunk przeprasza sfałszowane za słowa o finansowym "zagłodzeniu" Polski

Zapytany o groźby niemieckiej polityk wobec Polski, gość Jedynki odpowiedział, że Katarina Barley znana jest z niechętnego stosunku do Polski i polskiego rządu. - Jest w tym wywiadzie bardzo dużo agresji - dodał. 

Posłuchaj
10:10 _PR1_AAC 2020_10_02-08-15-28.mp3 Zdzisław Krasnodębski o wywiadzie Katariny Barley i funduszach unijnych (Sygnały Dnia/Jedynka)

Profesora zapytano również o propozycję połączenia oceny praworządności w kraju członkowskim z wypłatą funduszy unijnych, łącznie z funduszem odbudowy. - To obcinanie funduszy dotyczyłoby Polski i Węgier. To są te dwa kraje, które w zasadzie wymienia się cały czas w mediach zagranicznych, europejskich. My się oczywiście na to nie możemy zgodzić - oznajmił Krasnodębski. 

Katarzyna Gójska zapytała również o znaczenie wypowiedzi eurodeputowanych, którzy "domagają się zaostrzenia działań przeciwko Polsce". - Oni dostarczają naszym przeciwnikom politycznym, geopolitycznym, takim jak Pani Barley, argumentu, pewnego alibi - odpowiedział rozmówca Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Zdzisław Krasnodębski (profesor nauk humanistycznych, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 02.10.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

kb

Czytaj także

"Przywołuje najgorsze skojarzenia". Oburzenie po słowach niemieckiej wiceszefowej PE o "zagłodzeniu" Polski i Węgier

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 17:15
Szef KPRM Michał Dworczyk i rzecznik rządu Piotr Müller są oburzeni słowami niemieckiej wiceszefowej PE Katariny Barley, która w kontekście praworządności mówiła o "finansowym zagłodzeniu" Polski i Węgier. - Oczekujemy oficjalnych przeprosin i wycofania się z tych haniebnych słów - apelują politycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemieccy politycy powinni uważać na sformułowania o głodzeniu". Czarnecki o słowach wiceszefowej PE

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 18:08
- Politycy niemieccy powinni uważać na sformułowania. Jeśli któryś z nich mówi o zagłodzeniu kogoś, to można mieć jednoznaczne skojarzenia z tymi, którzy w przeszłości mieli siłowe projekty wobec Europy - uważa europoseł Ryszard Czarnecki (PiS).
rozwiń zwiń