"Stoimy przed ogromnym wyzwaniem technologicznym". Michał Kurtyka o transformacji energetycznej

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 08:05
- Wiele z instalacji w małych i średnich miastach - jeśli chodzi o sektor ciepłowniczy - jest przestarzałych. Ciepłownictwo traktuję jako jeden z najważniejszych elementów transformacji energetycznej - przyznał w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kurtyka, minister klimatu. 
Michał Kurtyka
Michał KurtykaFoto: Polskie Radio

Posłuchaj
08:49 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_10_06 07_15_24_for_media.mp3 Michał Kurtyka: ciepłownictwo jednym z najważniejszych elementów transformacji energetycznej (Jedynka/"Sygnały dnia")

Dziś o godz. 14 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów. Michał Kurtyka stanie na czele Ministerstwa Klimatu i Środowiska. O zadaniach dwóch połączonych resortów mówił w Programie 1 Polskiego Radia.

kurtyka 1200 twitter.jpg
Minister klimatu: potrzebujemy stabilnej energii dla przemysłu, da ją energetyka jądrowa

- Miałem zaszczyt przejść przez dwa kluczowe resorty: energii i środowiska, które teraz zostaną połączone - powiedział minister. - Pierwsze nasze zadanie to podnoszenie jakości życia Polaków i transformacja energetyczna, która jest z tym związana - dodał.

Według niego jednym z najważniejszych elementów transformacji energetycznej będzie ciepłownictwo. - Stoimy przed dużym wyzwaniem technologicznym. Wiele z instalacji w małych i średnich miastach jest przestarzałych - kontynuował Kurtyka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Michał Kurtyka (minister klimatu)

Data emisji: 06.10.2020

Godzina emisji: 7.15

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Połączenie resortów klimatu i środowiska ma na celu ich wzmocnienie". Kurtyka o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 12:30
- Połączenie resortów klimatu i środowiska ma na celu ich wzmocnienie - powiedział w Sierpcu (Mazowieckie) minister klimatu Michał Kurtyka. Jego zdaniem dobrze się stało, że w wielu kwestiach połączone ze sobą problematyki będą jeszcze lepiej współgrały.
rozwiń zwiń