"Projekt ustawy trafi do Sejmu najpóźniej w listopadzie". Fogiel o podziale Mazowsza

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 07:35
- Projekt ustawy w sprawie podziału województwa mazowieckiego trafi do Sejmu najpóźniej w listopadzie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: PR/Jedynka

Posłuchaj
08:15 2020_10_07 PR1_07_15_13_for_media.mp3 Radosław Fogiel (PiS): projekt ustawy ws. podziału województwa mazowieckiego trafi do Sejmu najpóźniej w listopadzie (Sygnały dnia/Jedynka)

 


MZ twitter 1200.jpg
"Nie musimy wykupywać na zapas leków przeciwwirusowych". Niedzielski o zaopatrzeniu aptek

Radosław Fogiel mówił, że jest to kluczowa sprawa dla regionu, która ma istotne znaczenie dla mieszkańców Warszawy i Mazowsza. Dodał, że dotyczy to ich przyszłości oraz możliwości rozwoju ich małych ojczyzn.

Pytany o priorytety nowego rządu poseł Fogiel mówił również o kontynuacji reformy sądownictwa i zmianach na rynku medialnym. - Tutaj (dekoncentracja mediów - red.) są rozważane cały czas różne scenariusze np. takie działania, jakie są podejmowane w wielu krajach europejskich, gdzie jest zgoda tylko na pewien poziom koncentracji kapitału - powiedział.

Fogiel: sytuacja związana z pandemią pod kontrolą

Wicerzecznik PiS został też zapytany o sytuację w Polsce związaną z koronawirusem. - Jest pod kontrolą w tym momencie, ale oczywiście - mimo że od pół roku mamy do czynienia z pandemią - to cały czas jest to żywioł, którego nie znamy, którego na pewno nie potrafimy opanować i wszyscy powinniśmy być ostrożni - podkreślił.

Czytaj także:

pap_niedzielski1200.jpg
Minister zdrowia: zero tolerancji dla nieprzestrzegania obostrzeń i zasad sanitarnych

- Jesteśmy przygotowani na tyle, na ile to jest możliwe, mamy w tym momencie w Polsce 8 tys. łóżek w szpitalach dla pacjentów covidowych i całe szczęście - mimo wzrastającej liczby zakażeń - zdecydowana większość tych osób nie trafia do szpitali, więc mamy bufor bezpieczeństwa - stwierdził. Dodał, że "jesteśmy w razie czego gotowi na zwiększenie liczby łóżek".

Obostrzenia dodatkowe możliwe lokalnie

W kwestii dostępności szczepionek na grypę Fogiel powiedział, że "mamy zakontraktowane 2,5 miliona szczepionek, dużo więcej niż w latach poprzednich". - W tym momencie w Polsce jest ponad 900 tysięcy szczepionek; w październiku kolejne prawie 650 (tysięcy) dotrze. W razie potrzeby jesteśmy gotowi, żeby negocjować z dostawcami większe wolumeny - zapewnił.

Zapytany o ryzyko wprowadzenia drugiego lockdownu Fogiel odpowiedział, że władze będą robić wszystko, żeby nie było takiej konieczności. - Ale pewne obostrzenia dodatkowe, ostrzejsze mogą być wprowadzone regionalnie w zależności od tego, jaka będzie sytuacja i tutaj znowu trzeba pamiętać, że musimy reagować elastycznie i tak, żeby to miało sens - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały Dnia"

Prowadził: Grzegorz Jankowski

Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)

Data emisji: 07.10.2020

Godzina emisji: 07.15

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak