Marlena Maląg: wracają godziny dla seniorów, to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 07:58
- Rząd pokazał, że państwo działa, działa nie teoretycznie, ale praktycznie, dalej będziemy pracować skutecznie, z determinacją, dla dobra Polaków - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że fundamentem działań jest pomoc dla seniorów.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Seniorzy to fundament we wsparciu jakim chce otaczać rząd, wielokrotnie o tym mówimy i idą za tym konkretne działania, nie tylko w czasie pandemii - podkreśliła Marlena Maląg. - To 13 emerytura, przygotowana ustawa o 14 emeryturze, waloryzacja świadczeń, programy jak Senior plus czy Aktywność społeczna osób starszych - wymieniła minister.


Posłuchaj
08:32 PR1_SD_2020_10_14-07-15-05_for_media.mp3 Marlena Maląg: wracają godziny dla seniorów, to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Aby seniorzy byli bezpieczni, jutro nastąpi powrót godzin zakupów dla seniorów w sklepach spożywczych, drogeriach, czy aptekach, między godziną 10 a 12, oczywiście mogą dokonywać zakupów w innej porze, ale to będzie dedykowany czas - podkreśliła Marlena Maląg.

Pomoc rządu i samorządu

Minister przypomniała, że godziny dla seniorów obowiązywały już wiosną, w czasie pierwszej fali epidemii koronawirusa. Dodała, że to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie.


mama dziecko czułość miłość rodzina macierzyństwo niemowlę 1200.jpg
Program "Maluch plus". Ostatni dzwonek dla samorządów na składanie wniosków

- Wsparcie, które oferujemy, jest oparte na filarze: rząd, samorząd i współpracujące z wojewodami organizacje. Rząd przekazuje dyspozycje do wojewodów, następnie działają jednostki samorządu terytorialnego, które prowadzą ośrodki pomocy społecznej, które bezpośrednio udzielają wsparcia naszym seniorom, ale także wolontariat, np. wolontariat harcerski. Dochodzą do tego wojska obrony terytorialnej, które są włączone nie tylko w akcje wsparcia seniorów, ale sytuacje, które są w kraju - mówiła o pomocy dla seniorów gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 14.10.20

Godzina emisji: 08:15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marlena Maląg: trwają prace nad nowymi edycjami programów dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 16:59
- Trwają prace nad nowymi edycjami programów rządowych dla seniorów - poinformowała w poniedziałek w Kleosinie (Podlaskie) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Minister spotkała się z organizacjami korzystającymi z takich programów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyższa 13. emerytura w przyszłym roku. Zobacz, o ile może wzrosnąć świadczenie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 08:13
Dodatkowa, trzynasta emerytura, którą ZUS wypłaci w maju 2021 r. wyniesie 1300 zł brutto. To o 100 zł więcej niż w tym roku - podaje w piątkowym wydaniu "Super Express".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielka inwestycja w polską rodzinę". Minister rodziny o programie "Maluch plus"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 16:43
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła, że programy społeczne będą kontynuowane i w budżecie państwa na przyszły rok są zapewnione środki na ten cel. Wyjaśniła, że w tym roku nakłady na rodzinę wzrosły ponad dwukrotnie w stosunku do roku 2015.
rozwiń zwiń