Dariusz Kozakiewicz: nie tak Perfect chciał pożegnać się z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 17:52
Od dwóch-trzech lat Grzegorz Markowski zapowiadał rozstaniem z kolegami, zawieszenie działalność i zaprzestanie grania i nagrywania jako Perfect. Zespół planował pożegnalne koncerty, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany.
Dariusz Kozakiewicz
Dariusz KozakiewiczFoto: Wojceich Kusiński/Polskie Radio

Dariusz Kozakiewicz wspomina, że pierwszy koncert odbył się 14 lutego na warszawskim Torwarze, a ostatni był planowany na 19 czerwca. Niestety, plany te legły w gruzach. - Koncerty zostały przesunięte na jesień, ale udało się zagrać jeden koncert w Tauron Arenie w Krakowie 2 i 3 października - mówi muzyk.


Posłuchaj
16:00 2020_10_14 14_26_17_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Dariusz Kozakiewicz (Muzyczna Jedynka)

 

Zgodnie z wprowadzonymi ograniczeniami wiadomo, że do końca roku już nie uda się zagrać koncertów. - A bardzo byśmy chcieli zagrać jeszcze te cztery koncerty we Wrocławiu, Gliwicach, Poznaniu i Gdańsku. - Najgorsze jest to, że nie wiadomo co nas czeka - przyznaje gość Programu 1 Polskiego Radia. Bilety zostały wyprzedane, ludzie czekają, a zespól nie wie co będzie dalej.

Perfect/Youtube

Dariusz Kozakiewicz zdradził też, jak narodził się pomysł nagrania ostatniej piosenki "Głos". To Grzegorz Markowski podczas powrotu z jednego z koncertu zaproponował mu, żeby napisał muzykę do piosenki, która będzie utworem pożegnalnym. Gitarzysta przyznaje, że łatwiej byłoby mu napisać muzykę do 10 piosenek na całą płytę, niż do tej jednej, szczególnej.

- Nie chciałem, żeby to był totalny pogrzeb, ale coś, co byłoby zrozumiałe dla ludzi, którzy nas słuchają - wyjaśnia. Podkreśla, że początek był, ale koniec zespołu Perfect też musi nadejść.

‼️Kochani‼️ Ważna informacja dotycząca koncertu we Wrocławiu! Prosimy, przeczytajcie uważnie informacje od organizatora ⬇️⬇️⬇️

Opublikowany przez Strona zespołu Perfect Środa, 14 października 2020

Muzyk nie wyklucza, że jeszcze kiedyś z Grzegorzem Markowskim zagrają koncerty, już nie takie, jak Perfect, ale bardziej kameralne. - Szczerze, tak zupełnie ze sceny nie zejdziemy - deklaruje. Zastrzega, że mówi za siebie, ale wie, że Grzegorz Markowski myśli podobnie.

Polskie Radio/Youtube

Posłuchaj całej rozmowy, podczas której można usłyszeć piosenkę "Odnawiam dusze" i premierowo na antenie radiowej Jedynki ostatnią piosenkę pod szyldem zespołu Perfect "Głos" z tekstem Bogdana Olewicza i muzyką Dariusza Kozakiewicza.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Dariusz Kozakiewicz (muzyk, kompozytor, gitarzysta)

Data emisji: 14.10.2020 

Godzina emisji: 14.26

ag

Czytaj także

Grzegorz Markowski opuszcza Perfect. "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 21:51
- Śpiewam przecież: "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym" . Nadszedł ten czas – przyznał Grzegorz Markowski. W przyszłym roku zagra z zespołem ostatnią trasę koncertową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan o odnawianiu ludzkich dusz

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 15:05
Od lat pisze inspirujące, wzruszające i dowcipne teksty, które znamy wszyscy, a teraz możemy odkryć jakie tajemnice kryją się za ich powstaniem. Gościem "Muzycznej Jedynki" był Jacek Cygan, który opowiedział o niedawno wydanej książce  pt. "Odnawiam dusze".
rozwiń zwiń