Piotr Müller: program "Za życiem" zostanie rozszerzony

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 08:03
- Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że już teraz funkcjonuje program "Za życiem" - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller o wsparciu rodzin w kontekście orzeczenia TK ws. aborcji eugenicznej.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. W uzasadnieniu wskazano, że "życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę". Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało już zmiany w programie "Za życiem", a rzecznik partii zapewniła, że "żadna kobieta i dziecko nie zostanie bez pomocy".

Posłuchaj
11:32 [ PR1]PR1 (mp3) 23 październik 2020 07_15_01_for_media.mp3 Piotr Müller: program "Za życiem" powinien być rozszerzony i takie prace zostaną rozpoczęte (Jedynka/Sygnały dnia)

 

- Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że już teraz funkcjonuje program "Za życiem" - powiedział Piotr Müller. - Oczywiście powinien być rozszerzony i takie prace zostaną rozpoczęte - dodał. 

czerwińska pap 1200.jpg
"Żadna kobieta i dziecko nie pozostaną bez pomocy". Rzecznik PiS po wyroku TK ws. aborcji

Podkreślił, że w 2019 roku opieką asystenta rodziny objętych było ponad 41 tys. rodzin i były wypłacone świadczenia dla osób, które posiadają nieuleczalnie chore dzieci. Zaznaczył, że również ponad 20 tys. kobiety w ciąży zostało objętych wszechstronną, skoordynowaną opieką ze strony NFZ. 

Rzecznik rządu wskazał, że dodatkowe wsparcie dla rodzin jest zawsze potrzebne. - Tutaj w szczególności taka pomoc będzie rozwijana - zapewnił.

W audycji poruszono też temat obecnej sytuacji epidemicznej, ewentualnych związanych z nią kolejnych obostrzeń i pomocy dla przedsiębiorców. Mówiono również o ustawie covidowej, którą w poniedziałek ma zająć się Senat.

. .

***

Audycja: Sygnały dnia
Prowadzący: Katarzyna Gójska
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 23.10.2020
Godzina emisji: 7.15

fc

Czytaj także

Orzeczenie TK ws. aborcji eugenicznej. Czesław Mroczek: będzie budziło wielkie emocje społeczne

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 17:29
- Ten temat zawsze budził wielkie emocje społeczne, tworzył wielkie podziały społeczne - mówił w Polskim Radiu 24 poseł KO Czesław Mroczek, komentując orzeczenie TK ws. tzw. aborcji eugenicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orzeczenie TK ws. aborcji eugenicznej. Prof. Reginia-Zacharski: nie widzę drogi odwoławczej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 21:34
- Mamy orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który jest organem przecież władzy sądowniczej, jest to sąd prawa w Polsce. Prawdę powiedziawszy, nie bardzo tutaj widzę drogę odwoławczą, dlatego że to jest - zdaje się - sąd, a właściwie trybunał, ostatniego słowa, on interpretuje prawo - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski, komentując orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji eugenicznej.
rozwiń zwiń