Krzysztof Gawkowski: jeżeli zamkniemy gospodarkę, to możemy mieć 3 - 4 miliony bezrobotnych

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 08:58
- Powinniśmy zrobić dwutygodniowe ferie jesienne w szkołach, żeby wygasić transmisję wirusa tam, gdzie jest ona największa, czyli w szkołach - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski.
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof GawkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dziś rząd ogłosi, jakie będą nowe zasady bezpieczeństwa i obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Szef rządu Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty cała Polska będzie czerwoną strefą.

1200_Sejm_TT.jpg
Podwojenie wynagrodzeń dla medyków, klauzula "dobrego Samarytanina". Sejm przyjął rozwiązania dot. walki z pandemią

Posłuchaj
13:27 PR1 2020_10_23-08-14-58_for_media.mp3 Krzysztof Gawkowski: nie wyłączajmy gospodarki na miesiąc, tylko szkoły na dwa tygodnie (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem Krzysztofa Gawkowskiego "trzy miesiące temu pokazaliśmy co się będzie działo, gdy nadejdzie trzecia fala COVID-19, wskazując, że lockdown byłby zły dla polskiej gospodarki, przedsiębiorcy i pracownika". - Jeżeli wszystkich zamkniemy w domach, to z tego kryzysu będziemy wychodzić nie rok czy dwa, lecz całą dekadę. Na to lewica się nie zgadza. Jeżeli zamkniemy gospodarkę, to możemy mieć 3-4 miliony bezrobotnych - stwierdził poseł.

Czytaj również:

Powinniśmy zrobić dwutygodniowe ferie jesienne w szkołach, żeby wygasić transmisję wirusa tam, gdzie jest ona największa, czyli w szkołach. Powinniśmy także zagwarantować wszystkim rodzicom, którzy będą musieli zostać w domach, aby opiekować się dziećmi, świadczenie kompensacyjne w wysokości 2100 zł. Nie wyłączajmy gospodarki na miesiąc, tylko wyłączmy szkoły na dwa tygodnie. Każdy, kto sieje nieprawdziwe informacje o koronawirusie, powinien ponieść konsekwencje - dodał gość Polskiego Radia.

Więcej w całej audycji.

. .

***

Audycja: Sygnały dnia
Prowadzący: Katarzyna Gójska
Gość: Krzysztof Gawkowski (Lewica)
Data emisji: 23.10.2020
Godzina emisji: 8.15

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa ustawa ws. COVID-19. Wyższy dodatek dla lekarzy skierowanych do walki z COVID

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 09:38
– Dodatek dla lekarzy, który w tej chwili wynosi 50 proc., będzie wynosił 75 proc. W tej trudnej sytuacji odpowiedzialność nie może być identyczna, jak wtedy, gdy służba zdrowia funkcjonuje normalnie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Latos, poseł PiS.
rozwiń zwiń