Proaborcyjne protesty w Polsce. Karczewski: na naszych oczach rodzi się barbarzyństwo

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 08:47
- W ten sposób nie prowadzi się dialogu i jestem zawiedziony, zniesmaczony tą sytuacją. Liczę na opanowanie - powiedział o protestach proaborcyjnych w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS.
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
20a23413 (1).jpg
Wulgaryzmy i agresja na proaborcyjnym marszu. Liczne mandaty i wnioski do sądu

W kilku miastach Polski odbyły się manifestacje przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tak zwanej aborcji eugenicznej. Sędziowie Trybunału uznali, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, jest niezgodna z konstytucją.

Posłuchaj
13:03 PR1 2020_10_26-08-14-14_for_media.mp3 Stanisław Karczewski: na naszych oczach rodzi się barbarzyństwo (Sygnały dnia/Jedynka)

Zdaniem Stanisława Karczewskiego "to igranie z wirusem i epidemią". - To może doprowadzić do hekatomby biologicznej i epidemiologicznej. W sytuacji epidemii powinniśmy wspólnie działać w ramach jej opanowania - przyznał senator PiS.

Czytaj także: 

- Na naszych oczach rodzi się barbarzyństwo. W ten sposób nie prowadzi się dialogu i jestem zawiedziony, zniesmaczony tą sytuacją. Liczę na opanowanie. Wychodzimy ze sfery dialogu, musimy deeskalować, padają niepotrzebne słowa i czyny - dodał gość Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Audycja: Sygnały dnia
Prowadzący: Katarzyna Gójska
Gość: Stanisław Karczewski (PiS)
Data emisji: 26.10.2020
Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: jeżeli zamkniemy gospodarkę, to możemy mieć 3 - 4 miliony bezrobotnych

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 08:58
- Powinniśmy zrobić dwutygodniowe ferie jesienne w szkołach, żeby wygasić transmisję wirusa tam, gdzie jest ona największa, czyli w szkołach - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski.
rozwiń zwiń