Tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym. Dr Zaczyński: są tam wszystkie narzędzia diagnostyczne

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 08:56
- To obiekt bardzo nowoczesny. Jesteśmy wyposażeni we wszystkie narzędzia diagnostyczne, które stosuje się w przypadkach koronawirusa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Szpital powinien zacząć przyjmować pacjentów jeszcze w tym tygodniu. 
Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym
Szpital tymczasowy na Stadionie NarodowymFoto: PAP/Radek Pietruszka

Na Stadionie Narodowym, gdzie powstał tymczasowy szpital dla pacjentów chorych na COVID-19 trwają ostatnie przygotowania przed otwarciem obiektu. Odbywają się między innymi treningi transportowania pacjentów śmigłowcami.

- W tej chwili w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym mamy przygotowany moduł 300-łóżkowy, do którego doprowadzona jest instalacja tlenowa. Wydzielonych jest między innymi 10 stanowisk intensywnej terapii - powiedział w radiowej Jedynce dr Artur Zaczyński. 

"Wymagana mobilizacja środowiska medycznego"

Jak zaznaczył, "znajdujemy się w takim momencie pandemii, który wymaga olbrzymiej mobilizacji ze strony środowiska medycznego".

Posłuchaj
08:50 _PR1_AAC 2020_11_05-08-15-09.mp3 dr Artur Zaczyński o szpitalu tymczasowym (Sygnały Dnia) 

Dodał również, że tymczasowy szpital to obiekt bardzo nowoczesny. - Jesteśmy wyposażeni we wszystkie narzędzia diagnostyczne, które stosuje się w przypadkach koronawirusa - oświadczył dyrektor.

polskie radio pielęgniarka szpital narodowy 1200.jpg
Prezes Agencji Rezerw Materiałowych: docelowo w Szpitalu Narodowym nawet 1300 łóżek

Jak poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, "w czwartek wejdą zespoły pracowników medycznych, żeby rozpocząć szkolenia na miejscu, aby w piątek po południu szpital miał gotowość do przyjęcia pacjentów". - Takie są założenia - dodał.

. .

***


Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Krzysztof Świątek
Gość: dr Artur Zaczyński (dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym)
Data emisji: 05.11.2020
Godzina emisji: 8.15

PR1/bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tak wygląda szpital na Stadionie Narodowym. Zobacz nowe zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 15:41
Na Stadionie Narodowym kończy się budowa szpitala tymczasowego dla zakażonych koronawirusem. Będzie on filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.
rozwiń zwiń