Marlena Maląg: nie może być zgody na przejawy chuligaństwa

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 08:45
- Powinniśmy uczyć młode pokolenie, jak szanować wolność i tego, że zawsze trzeba o nią dbać. Nie może być też zgody na przejawy chuligaństwa, na to, żebyśmy w tak wyjątkowym dla Polaków dniu zachowywali się w ten sposób  - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Odniosła się w ten sposób do zdarzeń, które miały miejsce wczoraj w trakcie Marszu Niepodległości.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- W 102. rocznicę odzyskania niepodległości powinniśmy oddawać pamięć i cześć bohaterom, dzięki którym dzisiaj żyjemy w wolnym kraju. To oni tak naprawdę zostawili nam, współczesnym, bardzo trudny testament do wykonania, napisany miłością do ojczyzny i przelaną krwią - powiedziała minister w radiowej Jedynce.

Posłuchaj
09:27 PR1_SD_2020_11_12-08-15-18_for_media.mp3 Marlena Maląg: kreowanie wizerunku Polski, że jest niepokój, jest nieprzyzwoite (Sygnały Dnia/Jedynka)

- Powinniśmy z tego wyciągać wnioski, powinniśmy uczyć młode pokolenie jak szanować wolność, że o nią zawsze trzeba dbać i nie może być zgody na przejaw chuligaństwa, żebyśmy w tak wyjątkowym dniu zachowywali się w ten sposób - zaznaczyła minister.

20b11558 (1).jpg
Zamieszki na Marszu Niepodległości. Prof. Kamiński: całkiem możliwe, że była to prowokacja

Wizerunek Polski

Marlena Maląg została zapytana, czy możliwe jest, by celowo wywołano burdy podczas świętowania 11 listopada, by taki obraz Polski był pokazywany na świecie.

- Celowe kreowanie wizerunku Polski, że jest niepokój, niezadowolenie społeczne, po prostu jest nieprzyzwoite - podkreśliła szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

Pytana o to, czy zgadza się krytyczną oceną działań policji podczas Marszu Niepodległości i Robertem Bąkiewiczem, który żąda dymisji Komendanta Głównego Policji, Maląg powiedziała: "przede wszystkim trzeba każdą sytuację zbadać".

- Wszystko trzeba wyjaśnić, nie można pozostawiać niedomówień. Tak staramy się przez cały czas działać, że bez względu na to, po jakiej stronie są przewinienia, należy podjąć wyjaśnienie - przekonywała. - Jeżeli ktoś popełnił błąd - to za ten błąd też powinien być rozliczony - podkreśliła Maląg

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiał: Krzysztof Świątek

Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 12.11.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

pg

Czytaj także

Organizatorzy rozwiązali Marsz Niepodległości. Grupy chuliganów zaatakowały policjantów

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 17:05
Marsz Niepodległości w Warszawie - w tym roku w zmotoryzowanej formie - został rozwiązany przez organizatorów. Po tym, gdy doszło do starć z policją, funkcjonariusze zablokowali część trasy, a uczestnicy zostali poinformowani przez organizatorów o zmianie miejsca zakończenia marszu na rondo Wiatraczna na Pradze Południe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszki na Marszu Niepodległości. Prof. Kamiński: całkiem możliwe, że była to prowokacja

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 08:32
- Organizatorzy próbowali zapobiec niebezpiecznym wydarzeniom, jednak nie udało im się to. Niewykluczone, że była tam zorganizowana grupa, która wywołała zamieszki w celach prowokacyjnych - powiedział o zajściach podczas Marszu Niepodległości prof. Antoni Kamiński, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń