X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żyją w blaszanych kontenerach

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2010 15:00
Jest zimno. Ściany przeciekają i boimy się zimy.
Audio

- Każdy jest załamany. Ludzie nie mają pieniędzy, bo nie mają dochodów – żali się Halina Filiks, mieszkanka Zastowa Polanowskiego z gminy Wilków, która w tym roku została dwa razy zalana przez wielka falę powodziową.

Do dziś wiele rodzin zmuszonych jest mieszkać w blaszanych kontenerach. Powodzianie przyznają, że jest w nich zimno, a ściany przeciekają. Boją się nadchodzącej zimy. Nie wyobrażają sobie życia w takich warunkach i liczą na obiecaną pomoc państwa.

Władze gminy zdają sobie sprawę, że kontenery nie nadają się do użytku w zimie. Dlatego już teraz myślą o tym, gdzie zakwaterować powodzian. Do 20 września ma powstać lista osób, które nie będą jeszcze mogły zamieszkać zimą w swoich domach.

Grzegorz Teresiński, wójt gminy Wilków, po raz kolejny zwrócił się do Urzędu Wojewódzkiego z prośbą o obiecane, zaległe pieniądze.

– Do dzisiaj nie otrzymaliśmy z urzędu refundacji za lokale zastępcze, w których mieszkają poszkodowani w naszej gminie. To jest ponad milion złotych – mówi wójt.

Inaczej sytuację ocenia Rafał Przech z Oddziału Komunikacji Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Ministerstwo Finansów przeznaczyło dla województwa lubelskiego 1,5 mln zł. Jak ustalimy z gminą Wilków harmonogram wypłat, to pieniądze będą sukcesywnie przekazywane. Nie ma obaw – twierdzi Rafał Przech.

"Nie ma obaw" - mówią urzędnicy, a tymczasem wiele rodzin przeżywa dramat.

(ap)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojsko zmierzy się z brudem po powodzi

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2010 08:06
W Lubelskiem do akcji oczyszczania terenów dotkniętych przez powódź wkracza wojsko. Specjalny batalion chemiczny pojawi się w gminie Wilków. Będzie to tzw. dezynfekcja szeroka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na terenach dotkniętych powodzią potrzeba fotografów

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2010 09:29
W gminie Wilków na Lubelszczyźnie trwa akcja fotografowania zniszczonych przez powódź domów. Potrzebni są fotografowie, gdyż trzeba zgromadzić pełną dokumentację ponad tysiąca budynków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Woda zalewa Wilków. Strażacy walczą z żywiołem

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2010 18:15
Trwa obrona wałów w gminie Łaziska w lubelskiem. W Kępie Gosteckiej do przelania się Wisły przez wał brakuje pół metra. Korona wału jest przez cały czas umacniana workami z piaskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powodzianie: z tą pomocą jest prawdziwa klęska

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2010 12:45
Straty wyrządzone przez powódź w Polsce przekroczyły już 10 miliardów złotych. Jedną z najbardziej poszkodowanych gmin w Polsce jest Wilków w województwie lubelskim. Z ośmiu tysięcy hektarów powierzchni pod wodą znalazło się siedem tysięcy.
rozwiń zwiń