Szef komisji ds. pedofilii: zajmujemy się każdą sprawą, bez względu na to, kto jaki nosi strój

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 08:48
- Dla nas podmiotem jest osoba, która doświadczała lub doświadcza cierpienia wynikającego z okrutnej zbrodni pedofilii - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Błażej Kmieciak, przewodniczący państwowej komisji ds. pedofilii.
Błażej Kmieciak przewodniczącym państwowej komisji ds. pedofilii
Błażej Kmieciak przewodniczącym państwowej komisji ds. pedofiliiFoto: Piotr Molecki/East News

Od wtorku, 24 listopada, każda osoba, która wie o przypadku pedofilii albo o jej ukrywaniu, może złożyć wniosek o zbadanie tej sprawy przez Państwową Komisję ds. Pedofilii. Wnioski można składać osobiście, e-mailem lub wysłać pocztą. Wniosek może złożyć każdy, kto wie o takim czynie. Nie tylko pokrzywdzony lub osoba dla niego najbliższa. Nie musi to być sprawa aktualna. Zgłoszenie dotyczyć może wydarzeń sprzed wielu lat.

Kosciol-pedofilia-pikieta-pap-1200.jpg
"Zmowa milczenia najbardziej traumatycznym doświadczeniem". Zakonnik i publicysta o walce z pedofilią

Posłuchaj
11:15 (PR1) 2020_11_24-08-15-37_for_media.mp3 Błażej Kmieciak: zajmujemy się każdą sprawą, bez względu na to, kto jaki nosi strój (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Błażej Kmieciak, przewodniczący państwowej komisji ds. pedofilii przyznał, że "ostatnie cztery miesiące to czas intensywnej pracy, tworzenia urzędu państwowej komisji ds. pedofilii od zera". - Od dziś będziemy przyjmowali sprawy do komisji ds. pedofilii. Mamy siedmiu członków, a urząd składa się z dwóch filarów. Pierwszy obejmuje postępowania prawne, gdzie będziemy wsparciem dla poszkodowanych. Drugi filar urzędu ds. pedofilii to działania edukacyjno-prewencyjne - powiedział.

Gość Polskiego Radia stwierdził, że "za rok musimy przedstawić raport dotyczący błędów, które prowadzą do przemocy seksualnej wobec dzieci, a także tego, jakie kwestie prowadziły do jej tuszowania".

- Będziemy prowadzić także postępowania wyjaśniające dotyczące spraw, które uległy przedawnieniu. Dla nas podmiotem jest osoba, która doświadczała lub doświadcza cierpienia wynikającego z okrutnej zbrodni pedofilii. Dążymy do tego, żeby swoim działaniem doprowadzić do odpowiedzialności każdego, kto ją powinien ponieść. Zajmujemy się każdą sprawą, bez względu na to, kto jaki nosi strój lub jak bardzo jest spokrewniony z ofiarą - dodał Kmieciak.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Błażej Kmieciak (przewodniczący państwowej komisji ds. pedofilii)

Data emisji: 24.11.2020

Godzina emisji: 08.15

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przeanalizujemy każdą sprawę, która do nas trafi". Błażej Kmieciak o pracy komisji ds. pedofilii

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 17:15
- Ocenimy i przeanalizujemy każdą sprawę, która zostanie zgłoszona do komisji. Naszym priorytetem będzie wsparcie osób skrzywdzonych i doprowadzenie do odpowiedzialności karnej sprawcy przestępstwa - powiedział PAP przewodniczący państwowej komisji ds. pedofilii dr hab. Błażej Kmieciak.
rozwiń zwiń