Radosław Fogiel: Parlament Europejski strzelił sobie w kolano

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 08:40
- Rezolucję Parlamentu Europejskiego należy ocenić w sposób jednoznacznie negatywny - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS
Radosław Fogiel, wicerzecznik PiSFoto: Polskie Raido

Parlament Europejski w czwartkowym głosowaniu przyjął rezolucję dotyczącą "faktycznego zakazu prawa do aborcji w Polsce". Została ona przygotowana przez pięć grup politycznych: Europejską Partię Ludową, Socjalistów i Demokratów, Odnowić Europę, Zielonych i GUE.

Czytaj więcej
parlament europejski 1200.jpg
Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie aborcji w Polsce

Niewiążącą prawnie rezolucję poparło 455 europosłów, 145 było przeciw, a 71 wstrzymało się od głosu. PE w rezolucji "zdecydowanie potępił" orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące aborcji w Polsce, uważając, że "orzeczenie to zagraża zdrowiu i życiu kobiet".

"Traktaty nic o tym nie mówią"

Radosław Fogiel stwierdził, że tę rezolucję Parlamentu Europejskiego "należy ocenić w sposób jednoznacznie negatywny". - Paradoksalnie PE strzelił tym sobie w kolano. Udowodnił w ten sposób to, co mówimy od dłuższego czasu. Ich zakusy, żeby wpływać na kreowanie wewnętrznego prawa krajów członkowskich, są bardzo duże - powiedział wicerzecznik PiS.

- Niezależnie od tego, jaki kto ma stosunek do aborcji, ta kwestia musi być uregulowana na gruncie prawa kraju członkowskiego. W inny sposób żadne traktaty o tym nie mówią - dodał polityk partii rządzącej.

Posłuchaj
10:03 PR1_MPLS 2020_11_27-08-15-12_for_media.mp3 Radosław Fogiel o rezolucji PE ws. aborcji (Jedynka/Sygnały dnia)

Gość radiowej Jedynki odniósł się również do zachowania polskich eurodeputowanych opozycji, którzy poparli tę rezolucję PE w sprawie aborcji. - Martwi, ale już nie dziwi, fakt, że politycy Lewicy i PO głosują zawsze tak, by w ich przekonaniu zaszkodzić polskiemu rządowi - podkreślił Radosław Fogiel.

Czytaj więcej
przyłębska 1200 pap.jpg
Prezes TK: rezolucja PE to próba ingerowania w wewnętrzne i nieobjęte traktatami zagadnienia ustrojowe Polski

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)

Data emisji: 27.11.2020

Godzina emisji: 08.15

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mają pokazać, że w Polsce nie ma praworządności". Europoseł PiS o debatach w PE

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 19:21
- Debaty służą temu, żeby Polska znalazła się na cenzurowanym. To ma być kolejny argument za tym, żeby pokazać, że w Polsce nie ma praworządności, że łamie się prawa podstawowe kobiet - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia eurodeputowany PiS Kosma Złotowski. Gościem audycji była także Elżbieta Łukacijewska, europoseł PO. 
rozwiń zwiń