Dyrektor Szpitala Narodowego: mamy pełną gotowość operacyjną i pełne załogi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 08:20
- Działamy w pełni profesjonalnie, w porozumieniu ze szpitalem macierzystym, jesteśmy w stanie pomóc każdemu, kto nas potrzebuje, zgodnie z kryteriami - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym.
Szpital Narodowy, zdjęcie ilustracyjne.
Szpital Narodowy, zdjęcie ilustracyjne.Foto: Cezary Piwowarski/PRSA

- Osiągnęliśmy pełną gotowość operacyjną, od kilku dni są pełne załogi, które przyjmują pacjentów, którzy przyjeżdżają do nas, zdrowieją, wychodzą do domów, przyjmujemy nowych - mówi dr Artur Zaczyński.

Posłuchaj
09:18 _PR1_SD_2020_11_27-07-17-15_for_media.mp3 Dr Artur Zaczyński: jesteśmy w stanie pomóc każdemu, kto nas potrzebuje, zgodnie z kryteriami (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Lekarz odniósł się do doniesień medialnych, według których, szpital tymczasowy nie przyjmuje chorych pacjentów, a jedynie tych, których do domów wypisały inne szpitale. - Jestem rozżalony, że media starają się kształtować politykę zdrowotną państwa i podają nieprawdę - powiedział gość radiowej Jedynki.

osocze krew badania.jpg
Osocze - bezcenne w walce z koronawirusem. Zobacz, jak możesz pomóc

- Jeżeli chodzi o działalność szpitala, to każdy rozruch jest trudny, to jest nowe miejsce, nowi ludzie, trzeba ustawić wszystkie procesy, by były najbezpieczniejsze dla pacjentów i pracowników - powiedział dyrektor.

Dr Zaczyński podkreślił, że szpital przyjmuje coraz więcej pacjentów. - Kwalifikacja jest na poziomie 80 proc., czyli praktycznie wszystkie telefony, które zgłaszają pacjentów do nas, są akceptowane i pacjenci są tu przenoszeni - powiedział.

Czytaj także: 

- Jest dla każdego pacjenta, który nie jest w bezpośrednim stanie zagrożenia życia - powiedział o dostępności szpitala jego dyrektor. - Pacjenci, którzy wymagają wysokiej specjalistyki, jak leczenie operacyjne, chirurgia, neurochirurgia, kardiochirurgia, nie mogą trafić do szpitala tymczasowego, ponieważ nie ma tu bloku operacyjnego - wyjaśnił dr Artur Zaczyński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: dr Artur Zaczyński (dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym)

Data emisji: 27.11.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müller: na ten moment system służby zdrowia w Polsce jest wydolny

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 09:00
- Widzimy, co się w tej chwili dzieje w takich krajach jak Hiszpania czy Włochy. Bardzo pokornie podchodzimy do sytuacji związanej z obłożeniem łóżek czy respiratorów. Na ten moment system służby zdrowia w Polsce jest wydolny - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pewne zakazy być może się pojawią". Wiceminister zdrowia o ograniczeniu kontaktów w święta

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 09:50
- Pracujemy nad tym, aby strumień odwiedzających najbliższych w święta Bożego Narodzenia był jak najmniejszy. Może pojawią się pewne zakazy - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wyraził nadzieję, że "Polacy z bólem serca odpuszczą sobie wizyty świąteczne u najbliższych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obostrzenia, rozszerzenie "szarej strefy", mniejsza ilość wirusa. Dr Sutkowski o spadku liczby zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 18:09
- Dobowy spadek liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wynika z trzech czynników - podkreślił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Wymienił w tym kontekście: zadziałanie obostrzeń, rozszerzenie "szarej strefy" oraz mniejszą ilość wirusa w środowisku.
rozwiń zwiń