"Jestem przekonany, że jest bezpieczna". Wiceminister zdrowia o szczepionce na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 08:47
- Procedury niezbędne przy wyprodukowaniu szczepionki przeciw koronawirusowi zostały zachowane. Ta szczepionka przeszła taką samą procedurę jak szczepienia na grypę. Jestem przekonany, że jest bezpieczna - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaFoto: Polskie Radio

Rozmowa dotyczyła szczepień przeciwko COVID-19. - Być może pierwsze szczepionki pojawią się w Polsce w styczniu. Trudno mówić o konkretnej dacie. Mam nadzieję, że w połowie stycznia zaszczepimy grupę największego ryzyka, czyli personel ochrony zdrowia. W następnym etapie chcemy natomiast zaszczepić pensjonariuszy domów opieki społecznej i osoby powyżej 60. roku życia - zapowiedział Waldemar Kraska.

szczepionka 1200 shutterstock.jpg
Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Sprawdź szczegóły rządowego projektu

Jak podkreślił wiceminister zdrowia, "procedury niezbędne przy wyprodukowaniu szczepionki zostały zachowane. Szczepionka przeciwko koronawirusowi przeszła taką samą procedurę jak szczepienia na grypę". - Jestem przekonany, że jest bezpieczna. W społeczeństwie jest pewna nieufność, ale nawet przyjmując leki, nie do końca wiemy, co w tym leku jest - ocenił. 

Czytaj także:

- Szczepienia będą odbywały się w kilkunastu miejscach. Będą także punkty mobilne czy centra szczepień. Najłatwiej będzie zaszczepić się przez lekarza rodzinnego. Najważniejszym problemem jest jednak to, aby Polacy chcieli się zaszczepić. Będziemy starali się przekazywać Polakom, jak powstawała szczepionka, jakie są jej zalety i jakie są ewentualne działania niepożądane - podsumował. 

Posłuchaj
08:42 PR1 (mp3) 9 grudzień 2020 08_15_46_40_for_media.mp3 Waldemar Kraska: "będziemy starali się przekazywać Polakom, jak powstawała szczepionka, jakie są jej zalety i jakie są ewentualne działania niepożądane" (Sygnały Dnia/Jedynka)

W audycji również o powrocie dzieci do szkół.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 9.12.2020  

Godzina emisji: 8.15

pkr

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: szczepionek przeciwko COVID-19 wystarczy dla każdego Polaka

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 21:40
- Myślę, że tych szczepionek będzie tak dużo, że każdy będzie mógł się zaszczepić, jeśli będzie chciał - powiedział nt. szczepień przeciw koronawirusowi na antenie TVP Info Waldemar Kraska, wiceszef resortu zdrowia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: każdy obywatel Polski będzie mógł zaszczepić się przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 14:36
- Liczba szczepień zakontraktowanych przez Polskę za pośrednictwem europejskiego mechanizmu zakupowego zapewnia możliwość zaszczepienia każdemu obywatelowi - zapewnił szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń