Radosław Fogiel o okładce "Wysokich Obcasów": to uderzenie w świętość Bożego Narodzenia

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 07:57
Wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel, powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że "zestawienie Bożego Narodzenia z aborcją jest w sferze symbolicznej bardzo jasnym uderzeniem w świętość tych świąt i w to, co dla wszystkich wierzących jest drogie".
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: PR/Jedynka

Radosław Fogiel w rozmowie w "Sygnałach dnia" ocenił, że umieszczenie grafiki, na której Matka Boska ma maseczką z błyskawicą - symbol Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, a także czarną parasolkę, która była symbolem demonstracji przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, na okładce weekendowego wydania "Wysokich Obcasów", dodatku do "Gazety Wyborczej", jest "próbą szokowania, zabłyśnięcia kontrowersją", a także "realizowania celów politycznych poprzez deprecjację sacrum w sferze publicznej".


Posłuchaj
20:40 [STUDIA]S4_(PCM) 21 grudzień 2020 07_16_38.mp3 Radosław Fogiel o okładce "Wysokich Obcasów": to jest realizowanie celów politycznych poprzez deprecjację sacrum w sferze publicznej (Sygnały dnia/ Program 1 Polskiego Radia)

 

Radosław Fogiel powiedział, że nie rozumie oburzenia części publicystów i redaktorów "Gazety Wyborczej" na to, że kogoś oburza okładka z Maryją w maseczce z piorunem.

- Jeżeli udawać, że rzeczywiście nie wiedzą, o co chodzi, to znaczy z kolei, że oderwanie od podstawowego zasobu kulturowego, toposów, które są podstawowe dla cywilizacji judeochrześcijańskiej, jest dość duże. To nie wymaga dodatkowego tłumaczenia - zaznaczył.


shutter 1200 strajk.jpg
"Skrajnie szkodliwe, przyczyniły się do wzrostu zakażeń i zgonów". Prezes PiS o strajkach kobiet

- Zestawienie Bożego Narodzenia z aborcją jest w sferze symbolicznej bardzo jasnym uderzeniem w świętość tych świąt i w to, co dla wszystkich wierzących jest drogie – podkreślił wicerzecznik rządu.

Radosław Fogiel oceniał również, że takie podgrzewanie emocji jest na rękę politykom opozycji, która dąży do przyspieszenia wyborów i liczy, że za pomocą "ulicy" przejmie władzę.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Radosław Fogiel (zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 21.12.2020 

Godzina emisji: 7.15

pp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Policja ma zaprowadzać i utrzymywać porządek". Fogiel o wydarzeniach dot. Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 10:00
- Wszystkie manifestacje są nielegalne. Mamy COVID-19, dlatego musimy nosić maseczki, a zgromadzenia powyżej pięciu osób nie mogą się odbywać - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel. Wicerzecznik PiS odniósł się w ten sposób do wydarzeń ze Strajku Kobiet. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także: Anna Maria-Żukowska (Lewica), Jan Grabiec (PO-KO), Marek Sawicki (PSL) i Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta).
rozwiń zwiń