Nowe zasady umów abonenckich na usługi telefoniczne i internetowe. Marek Zagórski przedstawił kluczowe zmiany  

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 08:51
- W nowych przepisach przesłaniem generalnym jest poprawienie pozycji abonenta względem operatora telekomunikacyjnego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRM
Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRMFoto: Polskie Radio

Obowiązująca od poniedziałku nowelizacja prawa telekomunikacyjnego zwiększa uprawnienia abonentów. Zapisy pozwalają między innymi na rozwiązanie umowy e-mailem, a na firmy operatorów nakładają obowiązek poinformowania o automatycznym przedłużeniu umowy. Nowe prawo dotyczy osób, które mają abonament na telefon lub internet.

telefon 1200.jpg
Już od poniedziałku nowe zasady umów abonenckich na telefony i internet. Zobacz, co się zmieni

Marek Zagórski tłumaczył, że jedna z kluczowych zmian pozwoli abonentom na zdalne wypowiedzenie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. - Nie będzie też automatycznego przedłużania umów - dodał gość Jedynki.


Posłuchaj
13:18 S4_PCM_PR1_AAC 2020_12_23-08-15-28_for_media.mp3 Marek Zagórski o nowelizacji prawa telekomunikacyjnego (Sygnały dnia/Jedynka)

Inna zmiana dotyczy "zużycia" usług. - Zostanie wprowadzony monitoring zużycia usług. Jeśli mamy usługę pakietową, zwłaszcza dostępu do internetu, która nie jest bez limitu, to będziemy wiedzieli, ile już tego limitu wykorzystaliśmy. Operator będzie miał obowiązek nas o tym informować - oznajmił sekretarz stanu w KPRM.

Czytaj także:

Marek Zagórski mówił też, że będziemy mieli więcej czasu na decyzję o przeniesieniu naszego starego numeru. - W momencie zmiany, nowy dostawca będzie miał obowiązek zapewnienia nam świadczenia tej usługi nie później niż w ciągu jednego dnia od zaprzestania wcześniejszej umowy - zaznaczył minister.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Grzegorz Jankowski
Gość: Marek Zagórski (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)
Data emisji: 23.12.2020
Godzina emisji: 08.15

mr

Czytaj także

Zagórski: potrzeba szerokiej kampanii o sieci 5G. Jest pismo do Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 19:54
Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski ocenił, że społeczeństwo potrzebuje rzetelnej edukacji na temat technologii 5G. Zaznaczył, że w ostatnim czasie powstało wiele mitów mówiących na przykład o tym, że nowe rozwiązanie może być szkodliwe dla zdrowia.
rozwiń zwiń