Film zamiast popcornu

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2010 09:00
Nie trzeba jeść prażonej kukurydzy i wypijać do tego hektolitrów napojów, aby miło spędzić czas w kinie. Ruszył ogólnopolski projekt "Era młode horyzonty".
Audio
Film zamiast popcornu
Foto: Glow Images/East News

"Era młode horyzonty" to ogólnopolski projekt skierowany do dzieci i młodzieży wszystkich poziomów szkół. Realizowany jest w 22 kinach studyjnych w całej Polsce przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, również organizatora festiwalu filmowego Era Nowe Horyzonty.

Projekt jest próbą przekonania młodych ludzi, że powinni poszukiwać w kinach takich filmów, które odpowiadają ich inteligencjii i wrażliwości na sztukę.

- Chcemy uczyć młodych ludzi, że ogladanie filmów może byc celebrowane. Chcielibyśmy, żeby kino było dla nich sztuką, żeby młodzi ludzie świadomie wybierali filmy, które chcą obejrzeć, a nie wpadali do kina przy okazji  – mówi Maciej Jakubczyk, współtwórca projektu.

Projekt zakłada jedno spotkanie w miesiącu, na którym oprócz obejrzenia filmu młodzież będzie mogła wziąć udział w dyskusji o filmie oraz spotkać się z ekspertami przekazującymi wiedzę o kinematografii lub problemach poruszanych w filmie.

Twórcy projektu chcą, aby byli to dziennikarze, sportowcy, ludzie niepełnosprawni, przedstawiciele organizacji pozarządowych.

- Każde spotkanie, rozpoczyna się wprowadzeniem do filmu lub komentarzem eksperta  – opowiada Jakubczyk. – Nauczyciele, otrzymują od nas materiały dydaktyczne, które pomagają w rozmowie z uczniami podczas zajęć w szkole – podkreśla.

W repertuarze znajdzie się filmowa klasyka oraz filmy poruszające problemy związane z tolerancją, ekologią, fobiami społecznymi i reklamą.

Projekt opiera się na wsparciu finansowym instytucji publicznych, stąd ceny biletów są znacznie niższe.

- Wprawdzie mamy już ponad 30 tysięcy chętnych, ale cały czas czekamy na kolejnych miłośników sztuki filmowej – dodaje Jakubiak.

Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej www.edukacja.nowehoryzonty.pl

 

Przygotowała Agnieszka Trzeciakiewicz

(ah)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

10. Era Nowe Horyzonty tylko w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2010 08:00
Przed nami największe w Polsce święto kina! 22 lipca rusza we Wrocławiu – już po raz dziesiąty! – festiwal Era Nowe Horyzonty. Oczywiście – pod patronatem Trójki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złe stopnie? To przez geny

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2010 11:00
Nastolatki, które mają specyficzne warianty trzech genów, mogą uzyskiwać gorsze stopnie z języka, historii, matematyki i nauk przyrodniczych.
rozwiń zwiń