"Giganci medialni powinni dostosowywać się do praw krajowych". Fogiel o działaniach Facebooka i Twittera

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 07:45
- Jesteśmy uzależnieni od kilku globalnych dostarczycieli usług, którzy mogą wpływać na decyzje polityczne. Ci giganci medialni powinni dostosowywać się do praw krajowych - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: PR/Jedynka
donald trump free shutter 1200.jpg
Donald Trump: wolność słowa jest atakowana jak nigdy wcześniej

Wolność słowa jest atakowana jak nigdy wcześniej - oświadczył w Alamo na południu Teksasu w pierwszym publicznym wystąpieniu po zeszłotygodniowym szturmie na Kapitol odchodzący prezydent USA Donald Trump. W ten sposób prezydent odniósł się do zablokowania jego profili na Twitterze i Facebooku. Giganci branży argumentowali swoje decyzje tym, że istnieje ryzyko, iż kolejne wpisy Trumpa skutkować mogą przemocą.

Czytaj także:

Do wydarzeń z USA odniósł się na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

Posłuchaj
18:21 [PR1] PR1 (mp3) 13 styczeń_2021_01_13-07-15-22_for_media.mp3 Radosław Fogiel o wpływie gigantów medialnych na politykę światową (Sygnały dnia/Jedynka)
trump free 1200.jpg
Po szturmie na Kapitol w USA. Donald Trump: moje słowa były całkowicie właściwe

- Zdarzenia, które oglądaliśmy w USA, szturm na budynek parlamentu - to wszystko było niepokojące [...] Pojawia się również tzw. cancel culture (kultura anihilowania) - udawania, że kogoś nie ma, zabierania mu prawa głosu. Donald Trump jest cały czas prezydentem USA. Odbieranie mu możliwości komunikacji jest co najmniej wątpliwe z punktu widzenia dobrze funkcjonującej demokracji - mówił Fogiel na antenie radiowej Jedynki.

- Giganci medialni powinni dostosowywać się do praw krajowych [...] Czysto teoretycznie, Facebook czy Twitter mogłyby i tak realizować swoją politykę. W takim przypadku zostają nam długoletnie spory, arbitraże międzynarodowe - tłumaczył.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Grzegorz Jankowski
Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)
Data emisji: 13.01.2021
Godzina emisji: 07.15

PR1/PAP
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wielkie koncerny zagospodarowały prawie cały tort". Publicyści o zablokowaniu kont Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 09:10
- Skoro media mogą po kolei cenzurować prezydenta USA, to można sobie wyobrazić, jaką mają władzę w innych krajach - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wolność słowa stała się dzisiaj pustym terminem". Cezary Gmyz o blokowaniu aktywności Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 11:35
- Jeżeli ktoś za dotknięciem jednego guzika traci głos w sprawach publicznych i jeżeli jest to urzędujący prezydent USA, to można każdego pozbawić prawa głosu pod wydumanym pretekstem - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemczech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna blokada na Twitterze. Tysiące kont związanych z QAnon zostało zawieszonych

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 12:36
Twitter ogłosił we wtorek, że od piątku zawiesił ponad 70 tys. kont udostępniających głównie treści związane z głoszącym teorie spiskowe ruchem QAnon. Decyzja ma związek z niedawnym szturmem na Kapitol zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa.
rozwiń zwiń