Olga Semeniuk: w pierwszej kolejności będziemy rekomendowali otwarcie centrów handlowych

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 09:17
- Możemy wprowadzać poszczególne strefy związane z obostrzeniami i mamy przygotowane poszczególne protokoły. Wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem w pierwszej kolejności będziemy rekomendowali otwarcie centrów handlowych - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii.
Koronawirus w Polsce. Galeria handlowa w Katowicach
Koronawirus w Polsce. Galeria handlowa w KatowicachFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Posłuchaj
18:50 [STUDIA]S4_(PCM) 15 styczeń 2021 08_15_01_for_media.mp3 Olga Semeniuk: w pierwszej kolejności będziemy rekomendowali otwarcie centrów handlowych (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Rozmowa dotyczyła protestów części przedsiębiorców przeciwko obostrzeniom gospodarczym w związku z pandemią. - Nastroje i emocje po 10 miesiącach walki z pandemią są bardzo podobne w całej Europie. Polska nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Jako Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, a także w poszczególnych konsultacjach opracowaliśmy program wsparcia dla 200 gmin - podkreśliła Olga Semeniuk.

- W piątek po północy została uruchomiona Tarcza Finansowa 2.0, również m.in. dla turystyki, która notuje spadki. Proszę przedsiębiorców o rozwagę. Nie ma teraz miejsca na działania wchodzące w aberrację i otwierania się poszczególnych gałęzi. Mam nadzieję, że w ciągu kilku tygodni będziemy mogli mówić o odmrażaniu i etapowości - zaznaczyła. 

stok 1200 shutterstock.jpg
Gospodarka w czasie pandemii. Kazimierz Smoliński: najważniejsze, by utrzymać miejsca pracy

Perspektywa trzeciej fali

- Mamy 13 miliardów złotych kierowane do przedsiębiorców, którzy nie poradzili sobie w drugiej fali pandemii. Musimy pamiętać też o tym, że trzecia fala być może jest przed nami, nie wiadomo, jak będą wyglądały kolejne szczepy wirusa i jak będą się rozkładały i ile przed nami czasu w działaniu lockdownowym - wyjaśniła wiceminister.

- Z oczywistych względów wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem w pierwszej kolejności będziemy rekomendowali otwarcie centrów handlowych. Możemy wprowadzać też poszczególne strefy i mamy przygotowane poszczególne protokoły. Są one przygotowane w bardzo dużej restrykcji i są gotowe do wdrożenia dla przedsiębiorców - dodała.

Czytaj także:

Zdaniem wiceminister rozwoju "transmisja wirusa lubi zamknięte pomieszczenia i dużą liczbę osób. Jeśli nie pojawi się możliwość organizowania wydarzeń otwartych, to pewnie będziemy funkcjonowali w ograniczeniach".

. .

 

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Olga Semeniuk (Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii)
Data emisji: 15.01.2021
Godzina emisji: 8.15

pkr

Czytaj także

Olga Semeniuk: dzięki tarczom antykryzysowym udało się ochronić miejsca pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 07:50
- W skali ogólnej, gdzie monitorujemy sytuację, jeżeli chodzi o poziom bezrobocia w naszym kraju, wydaje się, że dzięki odpowiednim narzędziom trafiliśmy w punkt, jeśli chodzi o ochronę miejsc pracy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń