"Szczepienia drugą dawką nie są zagrożone". Szef KPRM o mniejszej dostawie od Pfizera

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 07:39
- Były realizowane dostawy na poziomie 360 tys. szczepionek, teraz jest tych szczepionek co najmniej o połowę mniej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciw COVID-19.
Michał Dworczyk w studiu Programu 1 Polskiego Radia
Michał Dworczyk w studiu Programu 1 Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Szef KPRM uspokoił, że "na pewno nie są zagrożone w żaden sposób drugie szczepienia". - Te szczepienia drugą dawką rozpoczęły się w ostatni weekend i one nie są zagrożone - powiedział. - Jeśli chodzi o szczepienia seniorów w DPS-ach, to one zaczynają się w tym tygodniu - przekazał. Zaznaczył także, że "120 tys. szczepionek wyjechało już z Agencji Rezerw Materiałowych".

- Robimy wszystko po to, by ograniczenia nie wpłynęły na dynamikę szczepień - podkreślił. Zwrócił uwagę, że dokument od firmy Pfizer w tej sprawie, Polska otrzymała dopiero w niedzielę. - Dopiero wczoraj otrzymaliśmy oficjalny zmieniony harmonogram dostaw od firmy Pfizer - zaznaczył.

1200_Dworczyk_PAP.png
Nowa dostawa szczepionek firmy Pfizer trafi do Polski. Szef KPRM podał szczegółyGość audycji zaznaczył, że "sądząc z liczby kartonów, jest to co najmniej o połowę mniej" szczepionek niż w poprzednich dostawach. Jednak z ostateczną informacją polecił poczekać na przeliczenie wszystkich fiolek w Agencji Rezerw Materiałowych.


Posłuchaj
17:24 [STUDIA]S4_(PCM) 18 styczeń 2021 07_14_51_for_media.mp3 Dworczyk o ograniczeniach w dostawie szczepionek na COVID-19 (Jedynka/Sygnały Dnia)

 

Zaznaczył przy tym, że "firma Pfizer kilkakrotnie zmieniała informacje" na temat liczby szczepionek w poszczególnych transportach. - Z tego dokumentu, który otrzymaliśmy, wynika, że obecna dostawa będzie znacząco mniejsza, kolejne będą nieco mniejsze. Chcemy spokojnie przyjrzeć się i dopytać firmę Pfizer o szczegóły - powiedział szef KPRM. Poinformował, że rząd otrzymał od koncernu harmonogram do 8 lutego.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Michał Dworczyk
Data emisji: 18.01.2021
Godzina emisji: 7.14

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ruszają szczepienia mieszkańców DPS-ów przeciw COVID-19. Duże zainteresowanie wśród seniorów

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 06:32
Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej będą od dziś szczepieni przeciw COVID-19. - Aby otrzymać szczepionkę, osoby te nie muszą opuszczać placówek - podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna partia szczepionki Pfizera już w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 06:48
Do Polski dotarło dziś około 180 tysięcy dawek szczepionki przeciw COVID-19. Na warszawskim lotnisku Chopina wylądował samolot transportowy z kolejną partią preparatu firmy Pfizer.
rozwiń zwiń