Marlena Maląg: wsparcie branżowe jest konieczne, aby po pandemii szybko powrócić do normalności

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 07:54
- Od początku pandemii na pomoc przedsiębiorcom zostało przeznaczone ponad 176 mld zł - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński

Posłuchaj
16:18 [STUDIA]S4_(PCM) 2 luty 2021 07_15_22.mp3 Marlena Maląg: wsparcie branżowe jest konieczne, aby po pandemii szybko powrócić do normalności (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Minister Marlena Maląg zapewniła, że rządowy zespół zarządzania kryzysowego analizuje sytuację epidemiczną w kraju, a decyzje o ewentualnym zniesieniu obostrzeń będą podejmowane w zależności od tego, jak w danym okresie przebiegać będzie epidemia.

Od wczoraj w reżimie sanitarnym ponownie otwarte są wszystkie sklepy w centrach handlowych, a dla zwiedzających udostępniono galerie sztuki i muzea. Zniesiono także godziny dla seniorów. Dzieci klas 1-3 uczą się stacjonarnie. Pozostałe restrykcje w ramach trwającego lockdownu społeczno-gospodarczego zostały wydłużone do 14 lutego.

- Cały czas mamy na względzie walkę o życie i zdrowie Polaków i ratowanie miejsc pracy - powiedziała o możliwości znoszenia kolejnych obostrzeń Marlena Maląg.

- Na wiosnę wsparcie szło szerokim strumieniem przez tarczę antykryzysową, tarczę finansową i miejsca pracy zostały uratowane, ponad 176 mld zł zostało przeznaczone na ten cel do tego momentu, od jesieni to wsparcie przez tarcze branżowe - wymieniła minister.

Jak podkreśliła, "wsparcie branżowe jest konieczne, aby powrót do normalności po tym trudnym czasie był szybki".

Czytaj także:
Marlena Maląg 1200 Forum.jpg
"Zdecydowana większość osób otrzyma ją w pełnej wysokości". Maląg o 14. emeryturze

- Wczoraj ruszyła tarcza 7.0, która wprowadza 4 instrumenty wsparcia poprzez dofinansowanie do wynagrodzeń, świadczenia postojowe, zwolnienie ze składek ZUS i mikrodotacje 5 tys. zł dla firm, cały budżet tarczy wynosi ponad 5 miliardów - powiedziała Marlena Maląg w radiowej Jedynce.

Czytaj także:

Apel do przedsiębiorców

Minister została zapytana o kwestię otwierania się branż fitness i gastronomii pomimo aktualnych obostrzeń. - Apelowałabym do tych branż, aby korzystać ze wsparcia, które jest oferowane. Dzisiaj na szali jest zdrowie i życie Polaków i odpowiedzialność, zdajemy egzamin z odpowiedzialności - podkreśliła Marlena Maląg.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: minister Marlena Maląg (MRIPS)

Data emisji: 02.02.2021

Godzina emisji: 07:15

pg

Czytaj także

Ruszają szczepienia mieszkańców DPS-ów przeciw COVID-19. Duże zainteresowanie wśród seniorów

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 06:32
Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej będą od dziś szczepieni przeciw COVID-19. - Aby otrzymać szczepionkę, osoby te nie muszą opuszczać placówek - podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maląg: Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów pomaga w rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 13:16
Minister Marlena Maląg zachęca seniorów, by przy rejestrowaniu się na szczepienia przeciwko COVID-19 korzystali z pomocy Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MRPiT: od 1 lutego firmy założone w 2020 r. też dostaną pomoc z tarczy branżowej

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 21:30
Jak poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii - od 1 lutego 2021 weszły w życie kolejne instrumenty pomocy dla przedsiębiorców, takie jak: zwolnienie z opłacania składek ZUS za następne dwa miesiące, kolejna dotacja dla mikro i małych firm do 5 tys. zł, dodatkowe postojowe oraz dopłata do wynagrodzeń.
rozwiń zwiń