Stanisław Szwed: 14. emerytura będzie wypłacona z końcem roku

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 09:42
- 14. emerytura to na razie jednorazowe świadczenie, które będzie wypłacane w tym roku w listopadzie, ewentualnie w grudniu, jeżeli ktoś emeryturę odbiera w grudniu. To będzie razem z emeryturą listopadowo-grudniową - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. 
Stanisław Szwed
Stanisław SzwedFoto: FotoNews/ FORUM

emerytura 12.jpg
Duże zmiany w emeryturach. Sprawdź, co zawiera projekt ustawy, który trafił do konsultacji

Wiceminister rodziny pytany był o programy społeczne rządu Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił, że po zmianie zasad przyznawania pieniędzy w programie 500+, zniesieniu kryterium dochodowego, program obejmuje ponad 6,6 mln dzieci, i "na samo wsparcie w ramach programu Rodzina 500+ rząd przeznacza rocznie 41 miliardów złotych". - To jest duże wsparcie - wskazał.

Pytany, czy planowana jest waloryzacja programu, Stanisław Szwed odparł, że "takich planów w tej chwili nie ma". - Oczywiście, żeby planować podwyższenie muszą być zapewnione środki. My, realizując wszystkie programy społeczne, zarówno Rodzina 500+, jak i politykę senioralną - 13. emeryturę, waloryzację, 14. emeryturę - na to środki mamy w tegorocznym budżecie zapewnione. Oczywiście, będziemy w następnych latach patrzeć, jaka będzie sytuacja gospodarcza i budżetowa państwa. Wtedy można do takiej rozmowy wrócić - wskazał. 

Czytaj także: 

Jak mówił wiceszef resortu rodziny, w tym roku 14. emerytura trafi do seniorów z końcem roku. - 14. emerytura to na razie jednorazowe świadczenie, które będzie wypłacane w tym roku w listopadzie, ewentualnie w grudniu, jeżeli ktoś emeryturę odbiera w grudniu, bo to będzie razem z emeryturą listopadowo-grudniową - przyznał Stanisław Szwed. 


Posłuchaj
12:38 StanislaSzwed_for_media_[PR1]_S4_PCM_2021_02_10_08_15.mp3 Stanisław Szwed: 14. emerytura to świadczenie jednorazowe, będzie wypłacone w listopadzie lub grudniu ("Sygnały dnia"/ Jedynka)

W rozmowie więcej o planowanych zmianach ustawowych w zakresie pomocy społecznej. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.


. .


***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyGrzegorz Jankowski

GośćStanisław Szwed (wiceminister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 10.02.2021

Godzina emisji: 8.15


mbl

Czytaj także

Wyższa 13. emerytura w przyszłym roku. Zobacz, o ile może wzrosnąć świadczenie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 08:13
Dodatkowa, trzynasta emerytura, którą ZUS wypłaci w maju 2021 r. wyniesie 1300 zł brutto. To o 100 zł więcej niż w tym roku - podaje w piątkowym wydaniu "Super Express".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W każdej gminie będą centra mobilne". Wiceminister rodziny o szczepieniu seniorów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 07:45
- Jutro rusza zapis osób 80+ na szczepienia przeciw COVID-19. W każdej gminie będą centra mobilne, które będą dojeżdżać do osób, które nie będą w stanie same dotrzeć do punktu szczepień - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maląg: Korpus Wsparcia Seniorów będzie działał tak długo, jak będzie trzeba

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 07:17
- Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to szereg działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo osób starszych w czasie pandemii - podkreśliła w rozmowie z PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zaznaczyła, że będzie on funkcjonował tak długo, jak to będzie potrzebne. - Na pewno do końca marca będziemy realizować to zadanie - dodała.
rozwiń zwiń