Suski: wierzymy, że w Porozumieniu uda się wypracować porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 07:49
- Mamy nadzieję, że rząd nie straci większości i koalicja będzie funkcjonować jak do tej pory. Wierzymy, że wewnętrzne różnice zdań w Porozumieniu zostaną łagodnie zakończone - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Suski, wiceszef klubu PiS.
Marek Suski w studiu Jedynki
Marek Suski w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Rozmowa dotyczyła sytuacji w Porozumieniu Jarosława Gowina. - Mamy nadzieję, że rząd nie straci większości i koalicja będzie funkcjonować jak do tej pory. Opozycja liczy na to, że uda im się przejąć władzę. My natomiast wierzymy, że w Porozumieniu uda się wypracować porozumienie i wewnętrzne różnice zdań zostaną łagodnie zakończone. Liczymy na to, że nie będzie to rzutować na funkcjonowanie w rządzie i Parlamencie - podkreślił Marek Suski.

adam bielan 1200.jpg
Bielan: spór wewnątrz Porozumienia toczy się o kierunek, w jakim podążać będzie nasza partia

"Ten temat jest wykluczony"

Jak podkreślił wiceszef PiS, "jesteśmy przekonani, że panowie dojdą do porozumienia w duchu kompromisu. Opozycja ma nadzieję, że może różnymi sztuczkami parlamentarnymi uda im się zdekomponować Sejm i przejąć władzę, ale z zapowiedzi różnych ugrupowań wynika, że nie pójdą zgodnie, więc ten temat jest raczej wykluczony".

- Jarosław Gowin jest członkiem koalicji i będzie zapraszany na posiedzenia. Pytanie do niego natomiast, czy będzie na nie przychodził. Tutaj z naszej strony nie wchodzimy w wewnętrzne sprawy naszych koalicjantów - dodał. 

Czytaj także:

Gość "Sygnałów Dnia" odniósł się również do wprowadzenia podatku reklamowego. - Nic mi nie wiadomo, abyśmy mieli tę sprawę zawiesić. Za parę dni będziemy mogli powiedzieć, czy ta sprawa pójdzie pod obrady Sejmu, czy trafi do komisji. Póki co jest projekt i będzie dyskusja w Parlamencie - przyznał. 

Posłuchaj
22:08 PR1 (mp3) 15 styczeń 2020 07_15_28_40_for_media.mp3 Marek Suski: opozycja ma nadzieję, że może różnymi sztuczkami parlamentarnymi uda im się zdekomponować Sejm i przejąć władzę (Jedynka/Sygnały Dnia)

 

- Są w Polsce media, które dopingują i trzymają kciuki za opozycję, by dokonała jakiegoś przewrotu. To wspólna działalność opozycji parlamentarnej wraz z opozycją w prasie - podsumował.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiał: Katarzyna Gójska

Gość: Marek Suski (PiS)

Data emisji: 15.02.2021

Godzina emisji: 7.15

pkr/kh

Czytaj także

Robert Telus: Jarosław Gowin pozostaje w koalicji, którą tworzymy razem dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 18:36
- Bardzo fajnie jest powiedzieć: "zapraszamy Gowina", albo że spotkał się z Donaldem Tuskiem, lub że wyjdzie z koalicji rządzącej. W ten sposób podgrzewa się atmosferę. Opozycja chce, żebyśmy na ten temat mówili. Jarosław Gowin pozostaje w koalicji, którą tworzymy razem dla Polski - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Robert Telus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jarosław Gowin nie prowadzi rozmów z opozycją". Rzecznik Porozumienia o podatku od reklam

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 10:01
- Dementuję, żadnych rozmów z opozycją na temat projektu dotyczącego opodatkowania reklam nie było - mówiła w piątek rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka. Zaprzeczyła też, by prezes Porozumienia Jarosław Gowin planował udział w konsultacjach zaproponowanych w tej sprawie przez PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podatek od reklam. Jest stanowisko Porozumienia ws. projektu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 21:30
"Porozumienie Jarosława Gowina nie widzi możliwości poparcia projektu ustawy o podatku od reklam w zaproponowanym kształcie" - czytamy w stanowisku Porozumienia datowanym na piątek. Jednocześnie podkreślono, że formacja popiera wprowadzenie do polskiego systemu prawnego opodatkowania globalnych koncernów medialnych i technologicznych.
rozwiń zwiń