Marlena Maląg: trzeba będzie podjąć kolejne działania, które będą związane z restrykcjami

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 08:15
- Zachowania, które obserwowaliśmy na zakopiańskich Krupówkach myślę, że będą miały swoje przełożenie za 2 tygodnie we wzroście zachorowań - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Rok walczymy z epidemią koronawirusa i różne etapy zachowania społeczeństwa mogliśmy obserwować - stwierdziła Marlena Maląg w "Sygnałach dnia". Wyjaśniła, że rok temu był strach i Polacy "trzymali się obostrzeń".

szczepionka pap 1200.jpg
"Bardzo ważne dla normalnego działania systemu edukacji". Prof. Gut o szczepieniach nauczycieli

- Teraz czuje się duże przesilenie, że Polacy chcieliby korzystać z wszystkich dóbr, ale wiemy, że najważniejsze jest zdrowie i życie Polaków - zaznaczyła minister. - Ta troska o zdrowie i życie, ale także o polską gospodarkę, ratowanie miejsc pracy, powoduje, że analizujemy na każdym Zespole Zarządzania Kryzysowego, czy ew. można pewne obostrzenia luzować - dodała.

Posłuchaj
19:20 PR1 2021_02_16-07-14-59_for_media.mp3 Marlena Maląg: najważniejsze jest zdrowie i życie Polaków (Sygnały dnia/Jedynka)

Jak powiedziała Marlena Maląg, "wsłuchując się w głos społeczeństwa i w dane epidemiologiczne" zostało wprowadzone korzystanie ze stoków na dwa tygodnie.

- Czy zdaliśmy z tego egzamin? Nie chcę osądzać, ale zachowania, które obserwowaliśmy na zakopiańskich Krupówkach myślę, że będą miały swoje przełożenie za 2 tygodnie we wzroście zachorowań i to spowoduje, że pewnie trzeba będzie podjąć kolejne działania, które będą związane z restrykcjami - stwierdziła minister.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiała: Piotr Gociek

Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 16.02.2021 r. 

Godzina emisji: 7.15

pg/kh

Czytaj także

Tańczące tłumy na Krupówkach. Publicysta: nie chodziło o bunt, a o chęć zabawy

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 19:10
- Przestrzegałbym przed nadawaniem wydarzeniom w Zakopanem wielkich znaczeń, ponieważ prawda jest taka, że na weekend jedzie się tam w określonym celu. Po to, żeby się wyszumieć - powiedział o sytuacji w Zakopanem po zniesieniu obostrzeń Adam Buła, publicysta "Polska Times". Gościem "Debaty dnia" był także Piotr Semka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Robili wszystko, żeby zburzyć cały system luzowania". Prof. Gut o zachowaniu turystów w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 20:15
- Miałem wrażenie, że jest to spotkanie grupy walczącej o obostrzenia. Wszystko robili, żeby zburzyć cały system luzowania. (…) Ci ludzie działają na swoją własną szkodę. Marząc o poluzowaniach, działają na rzecz obostrzeń - powiedział w TVP Info wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Skomentował w ten sposób zachowanie turystów w Zakopanem w czasie minionego weekendu.
rozwiń zwiń