Karczewski: być może wyłonimy następnego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 07:52
- Wielka szkoda, że Senat nie wyraził wczoraj zgody na przyjęcie funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich przez pana ministra Piotra Wawrzyka. Być może wyłonimy następnego kandydata - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS.
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: Polskie Radio / AK

Rozmowa dotyczyła decyzji Senatu o nieudzieleniu poparcia wybranemu przez Sejm Rzecznikowi Praw Obywatelskich, prof. Piotrowi Wawrzykowi. - Dziś będziemy na ten temat dyskutować. Być może wyłonimy następnego kandydata, który, mam nadzieję, zostanie zaaprobowany przez Sejm i Senat - zapowiedział Stanisław Karczewski.

"Żenujący spektakl"

mid-21218090 (1).jpg
"Oni zrobią wszystko, by torpedować decyzje Sejmu". Komentarze po odrzuceniu kandydatury prof. Wawrzyka

- Wielka szkoda, że Senat nie wyraził wczoraj zgody na przyjęcie funkcji przez pana ministra Piotra Wawrzyka. Byliśmy zbulwersowani tym, co tam się wczoraj działo. To psucie dobrych zwyczajów senackich, gdzie Senat zawsze na wysokim poziomie kultury osobistej i politycznej debatował. To był żenujący spektakl - ocenił. 

Jak podkreślił senator, "od początku było wiadomo, że będzie mobilizacja większości senackiej. Cieszę się jednak, że nasi senatorowie zagłosowali za kandydaturą Piotra Wawrzyka".

Czytaj także:

- W tej chwili mamy lukę prawną. Na podstawie postawy Adama Bodnara mogę powiedzieć, że jest dodatkowym senatorem czy posłem Platformy Obywatelskiej, cały czas wspiera jedną stronę i nie jest absolutnie obiektywny. W moim głębokim przekonaniu nie jest już Rzecznikiem Praw Obywatelskich - stwierdził gość Programu 1 Polskiego Radia. 

Posłuchaj
21:52 PR1 2021_02_29-07-15-18_for_media.mp3 Stanisław Karczewski: w tej chwili mamy lukę prawną (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Stanisław Karczewski (PiS)
Data emisji: 19.02.2020
Godzina emisji: 7.15

pkr

Czytaj także

"Nieobsadzony urząd RPO to stan niepożądany". Pęk apeluje o poparcie prof. Wawrzyka

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 12:13
- Senatorowie PiS będą popierać kandydaturę prof. Piotra Wawrzyka na nowego RPO. Namawiamy senatorów większości, aby przyłączyli się do poparcia tej kandydatury - mówił wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szczególne wyzwania związane z pandemią". Kandydat PiS na RPO wskazał swoje priorytety

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 11:50
- Przed osobą, która obejmie funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich, stoją szczególne wyzwania związane z pandemią, takie jak ochrona osób ubogich i wykluczonych - powiedział w Senacie kandydat na tę funkcję Piotr Wawrzyk. Zadeklarował, że jeśli zostanie wybrany na RPO, stworzy "forum rzeczników praw obywatelskich".
rozwiń zwiń