Czarnek: powinna trwać odpowiedzialność społeczna, która pozwoliła na powrót dzieci do szkół

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 08:40
- Życie i zdrowie ludzi jest najważniejsze. Dlatego ta odpowiedzialność społeczna, która pozwoliła na powrót dzieci do szkół, powinna trwać nadal. Niestety widzimy pewne zachowania, które się z tego wyłamują - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekFoto: twitter.com/@MEIN_GOV_PL
Koronawirus COVID-19 szczepienie szczepionka free shutterstock 1200.jpg
Rejestracja nauczycieli na szczepienia przeciwko COVID-19 przedłużona. MEiN podało nowy termin

- Cieszy fakt, że nauczyciele tak chętnie zarejestrowali się na szczepienia. Musimy jednak patrzeć na trzecią falę i to, jak będzie się rozwijać. Jeżeli będzie przebiegała spokojnie, jeżeli będzie spłaszczona, to dzieci z klas 1-3 będą dalej uczęszczać do szkół w trybie stacjonarnym - mówił szef resortu.

Czytaj także:

- Ludzie naprawdę umierają, ludzie naprawdę chorują. Wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa. Mam nadzieję, że utrzymamy sytuację, która jest teraz, czyli klasy 1-3 w trybie stacjonarnym - dodał.

Minister edukacji i nauki podkreślił, że "szczepienie nauczycieli przebiega bardzo dobrze". - W sobotę było zaszczepionych już ponad 100 tys. osób z tej grupy. Zgłosiło się 545 tys. osób z ogólnej liczby 800 tys. - wymieniał.

zdalna nauka forum 1200.jpg
Nauka zdalna starszych uczniów co najmniej do końca lutego. Najmłodsi uczniowie uczą się stacjonarnie
Posłuchaj
23:25 [PR1] PR1 (mp3) 22 luty_2021_02_22-08-15_for_media.mp3 Przemysław Czarnek: szczepienia nauczycieli przebiegają bardzo dobrze (Sygnały dnia/Jedynka)

- Jeżeli środowisko nauczycielskie będzie zaszczepione i bezpieczne, to w perspektywie 2-3 tygodni będziemy podejmować decyzje ws. szkół - poinformował. - Nie mam informacji, jakoby skala odczynów poszczepiennych była masowa w środowisku nauczycielskim - dodał, pytany o tę kwestię.

18 stycznia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, wrócili do nauki stacjonarnej. Uczniowie z klas 4-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)
Data emisji: 22.02.2020
Godzina emisji: 08.15

pb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MEiN: w 97,7 proc. szkół podstawowych uczniowie klas I-III uczą się stacjonarnie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 17:53
W 14 109 szkołach podstawowych w klasach I-III w nauka we wtorek była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 97,7 proc. szkół podstawowych. W 70 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 264 w trybie mieszanym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauczyciele masowo zgłaszają się na szczepienia. Czarnek: dziękuję za świadectwo odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 20:59
Dziękuję nauczycielom za świadectwo odpowiedzialności za rodziny, uczniów, studentów i całe środowisko - napisał na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, publikując dane o zapisach nauczycieli na szczepienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MEiN: w szkołach podstawowych nie widać wzrostu zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 10:19
- Dzieci z klas I-III szkół podstawowych od 18 stycznia pracują stacjonarnie i mamy nadzieję, że ten stan da się utrzymać - powiedział wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. Wskazał, że w tej chwili w podstawówkach nie widać wzrostu liczby zakażeń.
rozwiń zwiń