"Solidarność i współpraca międzynarodowa". Mucha o wystąpieniu prezydenta w ONZ

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 08:45
- Podczas przemówienia na sesji Rady Praw Człowieka ONZ prezydent Andrzej Duda podkreślał, że kwestia pandemiczna nie usunęła wcześniejszych problemów. Zwracał też uwagę na kwestię solidarności i współpracy międzynarodowej ws. pandemii koronawirusa - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, doradca społeczny prezydenta.
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: W. Kusiński/Polskie Radio
1200_Duda_prezydent.pl.png
"Musimy dążyć do solidarności". Prezydent podczas 46. sesji Rady Praw Człowieka ONZ

Andrzej Duda wziął udział w debacie Rady Praw Człowieka ONZ, która ze względu na trwającą pandemię COVID-19 odbyła się w formie wideokonferencji. Prezydent podkreślił, że rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 i próby jego powstrzymania stanowią najpilniejsze wyzwanie dla społeczności międzynarodowej.

Czytaj także:

Paweł Mucha, który był gościem radiowej Jedynki, podkreślił, że "pandemia koronawirusa jest wyzwaniem ogólnoświatowym". - Prezydent zwrócił uwagę na istotną kwestię solidarności i współpracy międzynarodowej w tej materii - tłumaczył.

Posłuchaj
18:02 [PR1] PR1 (mp3) 23 luty_2021_02_23-08-15_for_media.mp3 Paweł Mucha o wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy na forum ONZ (Sygnały dnia/Jedynka)

- Prezydent Andrzej Duda podczas przemówienia na sesji Rady Praw Człowieka ONZ podkreślał, że kwestia pandemiczna nie usunęła wcześniejszych problemów - jak na przykład podział na społeczeństwa biedne i bogate oraz rosnącą różnicę między nimi - dodał.

Podczas rozmowy poruszono również m.in. temat dr. Tomasza Greniucha, który podał się do dymisji.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Piotr Gociek
Gość: Paweł Mucha (doradca społeczny prezydenta)
Data emisji: 23.02.2020
Godzina emisji: 08.15

PR1/PAP
pb/kh