Pandemia COVID-19 nie wygasa. Rzecznik rządu: dziś ponad 12 tys. nowych zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 08:37
- Dziś liczba nowych zakażeń wyniosła ponad 12 tys. Mamy tendencję wzrostową, epidemia nie wygasa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
maseczki free2 1200
Prof. Gut: koronawirusa można zniszczyć, ale trzeba stosować odpowiednie środki

Rzecznik rządu Piotr Müller zapytany o trzecią falę epidemii, przyznał, że obecnie mamy tendencję wzrostową. - Wzrasta także liczba osób pod respiratorami, osób walczących o życie. Epidemia nie wygasa. Dziś liczba nowych zakażeń wyniosła ponad 12 tys. - przyznał.

Posłuchaj
19:25 PR1 2021_02_25-08-15-14_for_media.mp3 Piotr Müller: dziś ponad 12 tys. nowych zakażeń (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- W trosce o bezpieczeństwo własne i innych zalecamy stosowania maseczek o wyższej certyfikacji. Zasłonięcie ust i nosa szalikiem, kominem a nie maseczką, będzie groziło pouczeniem, mandatem - mówił.

Gość Polskiego Radia odniósł się również do stanu zdrowia szefa KPRM, który jest zakażony koronawirusem. - Michał Dworczyk jest w stanie, który pozwala mu działać zawodowo, więc zdalnie pomaga ws. koordynacji programu szczepień. Największym wyzwaniem są dostawy szczepionek, ale plan szczepień nie jest zagrożony - dodał.

. .

Czytaj również:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
GośćPiotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 25.02.2020
Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

"Trzymam kciuki, żeby te badania się powiodły". Prezydent o pracach nad polskim preparatem przeciwko COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 15:57
 - Trzymam kciuki, by prowadzone w Celon Pharma S.A. badania się powiodły i żebyśmy w 2022 r. mieli na rynku polski preparat przeciwko koronawirusowi - mówił prezydent Andrzej Duda w Centrum Badawczo-Rozwojowym Celon Pharma S.A. w Kazuniu Nowym (woj. mazowieckie).
rozwiń zwiń