Wiceminister zdrowia: trzecia fala koronawirusa nabiera impetu

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 08:46
- Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala nie tylko jest faktem, ale także nabiera impetu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Poinformował o 15 698 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaFoto: Jedynka

Wiceszef resortu zdrowia przekazał także, że 309 osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. - To jest kolejnym sygnałem, że pandemia nie odpuszcza - stwierdził.

maseczka_kobieta1200.jpg
Jakie maseczki ochronne są legalne? Sprawdź normy i wymagania

Gość audycji podkreślił, że "powinniśmy podejść do tej sytuacji z wielką uwagą" i nie lekceważyć obowiązujących obostrzeń.

- Zaczęliśmy leczyć się na koronawirusa na własną rękę. Leczymy się sami. Z informacji, które mamy ze szpitali covidowych, lekarze mówią, że pacjenci trafiają już w bardzo poważnym stanie - powiedział Kraska. Zaapelował, żebyśmy nie leczyli się na własną rękę.


Posłuchaj
17:11 Jedynka/SD Kraska 3.03.2021.mp3 Wiceminister zdrowia o walce z koronawirusem (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Wiceminister zdrowia podkreślił, że "warto jest być wcześniej w szpitalu". - Wtedy szanse na powrót do zdrowia i uratowanie naszego życia są większe - powiedział.

Czytaj również:

- Te dzisiejsze obostrzenia, jeżeli byśmy się do nich stosowali, one naprawdę są wystarczające, ale trzeba się do nich stosować - podkreślił Kraska.

Brytyjska mutacja

- Obserwujemy zdecydowanie większa ilość w nowych przypadkach tej mutacji brytyjskiej, która jest bardziej zaraźliwa - przekazał Kraska. - To jest kwestia czasu, kiedy on wyprze tego wcześniejszego koronawirusa, bo tak to się odbywa w przyrodzie - stwierdził.

. .

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadzący: Grzegorz Jankowski
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 03.03.2021 
Godzina emisji: 8.15

itom

Czytaj także

Prof. Kaliński: zmutowane wirusy mają znacznie mniejszą toksyczność

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 16:52
- Bardzo ważne jest, że zazwyczaj zmutowane wirusy mają znacznie mniejszą toksyczność. Wobec tego nie powinno być więcej ofiar śmiertelnych - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Paweł Kaliński, immunoterapeuta z Roswell Park Comprehensive Cancer Center w Nowym Jorku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Regionalizacja obostrzeń. Dr Cholewińska-Szymańska: granica województwa wydaje się bardziej zrozumiała

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 18:22
- Granica województwa wydaje się bardziej wyrazista i bardziej zrozumiała dla ludzi - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, mazowiecki konsultant ds. chorób zakaźnych, odnosząc się do kwestii powrotu do regionalizacji obostrzeń.  
rozwiń zwiń