"Najważniejsze jest to, że rozmawiamy". Radosław Fogiel o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 07:58
- Rozmowy odbywały się w dobrej atmosferze - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS o spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobro.
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Szczegóły pozostają między panami biorącymi udział w rozmowie, ale jak słyszymy, mówią to źródła zbliżone do zaproszonych gości, rozmowy odbywały się w dobrej atmosferze - powiedział gość radiowej Jedynki o rozmowach liderów Zjednoczonej Prawicy.

- Najważniejsze jest to, że rozmawiamy, te słowa pana prezesa Kaczyńskiego sprzed kilku dni, że każdy kto chciałby rozbijać Zjednoczoną Prawicę, tak naprawdę działa na szkodę rzeczy znacznie ważniejszych, nie naszego interesu politycznego, te słowa trafiły na podatny grunt - ocenił Radosław Fogiel. Jak dodał, liczy, że "wszystkie wątpliwości, niejasności będą wyjaśnione, rozstrzygnięte, a problemy rozwiązane i będziemy mogli zająć się sprawami najważniejszymi".

Polityk odniósł się także do rzekomych informacji o ultimatum, jakie postawiono Zbigniewowi Ziobro. - Nie potwierdzę żadnych doniesień prasowych, to byłoby niezręczne i nieeleganckie wobec naszych koalicjantów, rozmowy zostają między toczącymi je stronami, mamy doniesienia medialne wzajemnie sobie przeczące - wyjaśnił. - Będziemy cały czas rozmawiać o decyzjach i planach Solidarnej Polski - dodał.

"Poskromić ambicje"

Na pytania o słowa z wywiadu, którego udzielił ostatnio Jarosław Kaczyński, Radosław Fogiel mówił, że było to szczere wyjaśnienie sensu jedności Zjednoczonej Prawicy.

1200_PiS_PAP.png
Fogiel: mamy nadzieję, że to, o czym mówił prezes PiS, trafi do serc i umysłów koalicjantów

- Każdy musi mieć przed oczami to, co jest najważniejsze, to co mamy w swoim programie, co możemy realizować wspólnie jako Zjednoczona Prawica i rzeczywiście poskromić swoje ambicje osobiste, ugrupowań, chęć budowania swojego wizerunku - powiedział gość audycji. - Prezes Kaczyński mówi jasno, jak na te sprawy trzeba patrzeć - dodał.


Posłuchaj
17:03 PR1 2021_03_03-07-14-57_for_media.mp3 Radosław Fogiel: najważniejsze jest to, że rozmawiamy (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Zjednoczona Prawica prowadzi politykę nakierowaną na polski interes narodowy, na polskich obywateli i wyniki pokazują, że robimy to dobrze, wszystkie statystyki wskazują, że mamy wzrosty, albo jesteśmy na czele Europy, gdy inni notują spadki - zaznaczył wicerzecznik PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Radosław Fogiel (PiS)

Data emisji: 03.03.2021

Godzina emisji: 07.15

pg/kh

Czytaj także

"Nie wierzę w to, żeby koalicja się rozpadła". Lisicki o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 15:30
- Mamy do czynienia z czymś, co można nazwać taką formą potyczek, walki o swoją pozycję i swoje miejsce w obrębie Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Woś: prezes PiS spotkał się ze Zbigniewem Ziobro. Wiele spraw zostało wyjaśnionych

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 11:55
W poniedziałek odbyła się konstruktywna rozmowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Prezesi rozmawiali o sprawach fundamentalnych, mieliśmy okazję przypomnieć nasz wspólny program - poinformował wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Michał Woś.
rozwiń zwiń