Poseł Lewicy o słowach Trzaskowskiego: zanim zacznie się oceniać innych, warto ocenić siebie

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 09:18
- Wystartował ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego i jest tam mniej obserwujących niż ja sama dostałam głosów w Warszawie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Anna Maria Żukowska. Odnosiła się do wypowiedzi prezydenta Warszawy i perspektyw współpracy w opozycji.
Anna Maria Żukowska
Anna Maria ŻukowskaFoto: PAP/Piotr Nowak

gawkowski krzysztof_1200.jpg
Gawkowski krytykuje Hołownię: buszowanie zawsze kończy się źle dla tego, który jest buszowniczym

Rafał Trzaskowski powiedział, że "jeżeli każdy pójdzie osobno - Hołownia, my, Lewica, PSL - to będzie bardzo trudno pokonać PiS". - Wydaje się, że dzisiaj ani KO, ani Hołownia, ani Lewica nie ma 40 proc. i że w ciągu najbliższych dwóch lat prawdopodobnie nikt z nas nie będzie na tyle silny, żeby móc samotnie wygrać z PiS - dodał w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną.


Posłuchaj
24:12 PR1 2021_03_05-07-14-57_for_media.mp3 Anna Maria Żukowska: zanim zacznie się oceniać innych, warto ocenić siebie (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Zanim zacznie się oceniać innych, warto ocenić siebie - powiedziała komentując tę wypowiedź Anna Maria Żukowska. - Patrzyłabym rozsądnie na siły, o których się mówi oraz uczciwie, nie zapominając o sobie samym, kiedy się odnosi do innych - dodała.

- To, że poszczególne siły polityczne nie mają samodzielnie tylu procent ile PiS, nie oznacza, że startując w przyszłych wyborach parlamentarnych nie byłyby w stanie po wyborach utworzyć koalicji, bo miałyby więcej posłów - oceniła poseł Lewicy.

Szymon Hołownia 1200 pap.jpg
"Podszczypywanie opozycji". Publicysta o transferach do Szymona Hołowni

- Do wyborów jest daleko, nie można oceniać, czy będzie takie poparcie, czy inne, czy komuś wzrośnie, czy spadnie, patrzymy na to spokojnie, jesteśmy gotowi na każdy wariant - zaznaczyła.

. .

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Anna Maria Żukowska (Lewica)

Data emisji: 05.03.2021 

Godzina emisji: 8.15


Czytaj także

Polska 2050 zawiązuje koło poselskie. "W przyszłości chcemy, żeby było to koło parlamentarne"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 12:20
Parlamentarzyści związani z Polską 2050 złożyli dziś do marszałek Sejmu dokumenty wymagane do rejestracji koła poselskiego. Do partii Szymona Hołowni należą trzy posłanki: Joanna Mucha, Hanna Gill-Piątek i Paulina Henning-Kloska. Politycy Polski 2050 chcą, aby w przyszłości przekształciło się ono w klub poselski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kucharczyk: kiedyś PO była partią Zyty Gilowskiej, dziś jest Marty Lempart

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 12:20
- Ci, którzy mówią, że podziały na prawicę i lewicę się zdezaktualizowały, z reguły ukrywają za tym parawanem ładnie brzmiących słów i sloganów wyborczych bardzo konkretną ideową agendę polityczną. Jest to agenda mocno lewicowa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, odnosząc się do wypowiedzi i działań liderów Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Lewicy zarzuca "W pustyni i w puszczy" rasizm. MEiN odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 07:49
- Maciej Gdula (Lewica) uważa, że książka "W pustyni i w puszczy" powinna zniknąć z listy lektur szkolnych albo powinna być krytycznie omawiana dopiero w liceum. Według posła jest ona przesycona rasizmem. Wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski podkreśla, że dzieło noblisty wychowało pokolenia Polaków.
rozwiń zwiń