Powrót do szkół po Wielkanocy? Przemysław Czarnek wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 08:51
-  Jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, będziemy stosować się do obostrzeń, to jestem optymistą, myślę, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekFoto: Twitter/MEiN

1200_szkoła_shutterstock.png
Jak wygląda sytuacja z nauką stacjonarną? Resort edukacji podał nowe dane

W 13 450 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka w zeszłym tygodniu była prowadzona w trybie stacjonarnym - poinformowało MEiN. Podano, że chodzi o 96,9 proc. szkół podstawowych w 15 województwach. W 6 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 363 - w trybie mieszanym. Statystyka obejmuje 15 województw, wyłączając woj. warmińsko-mazurskie, w którym od poniedziałku nauka prowadzona jest tylko zdalnie.

Posłuchaj
20:27 Jedynka/SD Przemysław Czarnek 8.15 8.03.mp3 Powrót do szkół po Wielkanocy? Przemysław Czarnek wyjaśnia (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem Przemysława Czarnka "trzecia fala pandemii jest widoczna i przybiera na sile, ale lepiej, że występuje teraz, a nie za miesiąc, bo jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, będziemy stosować się do obostrzeń, to jestem optymistą, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej".

- Cały czas, bez żadnej przerwy funkcjonują przedszkola, a klasy I-III działają w trybie stacjonarnym od 18 stycznia. Frekwencja w szkołach utrzymuję się na poziomie ok. 90 proc., jest imponująca. W szkołach problemu nie ma, rygor sanitarny jest utrzymywany - przyznał minister edukacji i nauki.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia dodał, że ze względu na pandemię i niestacjonarny tryb nauki obniżono wymagania na egzaminach maturalnych. - Materiał został ograniczony o około 20 proc. Będziemy zachęcać, aby wszyscy uczniowie wzięli udział w dodatkowych zajęciach, wspomagających. Na wsparcie przeznaczamy ponad 230 mln zł. Ponad 400 tys. nauczycieli zostało już zaszczepionych, czyli przytłaczająca większość, ponad 90 proc. - dodał minister.

. .

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)

Data emisji: 08.03.2021 

Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

Przemysław Czarnek: za rządów PiS bardzo szybko postępuje informatyzacja szkół

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 19:34
- Za rządów Prawa i Sprawiedliwości informatyzacja szkół postępuje bardzo szybko. Nie trzeba powielać programu PiS, ten program jest realizowany - powiedział we wtorek w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odnosząc się do propozycji PO dotyczących edukacji.
rozwiń zwiń