Artur Soboń: Daniel Obajtek jest zdeterminowany, by zakończyć fuzję z Lotosem

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 08:50
- Orlen buduje duży koncern multienergetyczny, który ma znaczenie nie tylko w Polsce, ale także w tej części Europy, który skupia kilka kluczowych w tym zakresie biznesów, oprócz rafinerii, petrochemii, także energetyka i handel detaliczny. Dzisiaj jesteśmy przed wyzwaniem fuzji z Lotosem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
Artur Soboń
Artur SobońFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Daniel Obajtek jest tą osobą, która ma determinację, aby ten proces zakończyć i to dla nas jest najważniejsza informacja. Chcielibyśmy, by ten proces się udał dla budowy siły Orlenu, siły tego koncernu - powiedział w Sygnałach Dnia Artur Soboń.


Posłuchaj
16:10 _PR1_AAC 2021_03_17 07-14-47_for_media.mp3 Artur Soboń o zamieszaniu medialnym wokół prezesa Orlenu Daniela Obajtka (Sygnały dni/Jedynka)

 

Dodał, że po zakończonej fuzji koncern będzie mógł "inwestować, taniej kupować, prowadzić prace badawczo-rozwojowe, realizować duże projekty w zakresie energetyki".

Wiceminister pytany był także o kwestie majątku prezesa PKN Orlen. 

- Jeśli chodzi o majątek, czy inne sprawy, które są na agendzie medialnej, mam przekonanie, że prezes Daniel Obajtek na bieżąco je wyjaśnia, pokazuje, jak to jego zdaniem wyglądało - powiedział gość audycji.

- To jego rola, rola polityków jest żadna, rola służb jest taka, aby wszystko dokładnie sprawdzić, o co sam Daniel Obajtek poprosił - dodał Artur Soboń.

Jak ocenił polityk, rolą CBA jest rzeczywiste sprawdzenie sprawy, "aby uspokoić opinię publiczną, wszystkich, którzy uważają te informacje za warte wyjaśnienia". - Myślę, że one są warte wyjaśnienia - zaznaczył wiceminister aktywów państwowych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
* * *

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Grzegorz Jankowski

Gość: Artur Soboń (wiceminister aktywów państwowych)

Data emisji: 17.03.2021

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

"W 5 lat Orlen zarobił 10 razy więcej niż przez 8 lat rządów PO-PSL". Obajtek odpowiada Tuskowi

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 21:44
W ciągu ostatnich 5 lat Orlen wypracował 26,2 mld zł zysku, tymczasem w czasie 8 lat rządów PO-PSL było to łącznie 2,9 mld zł - napisał w poniedziałek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek odnosząc się do słów Donalda Tuska, że Orlen trudno obecnie nazwać kwitnącą firmą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nikt mnie nie zastraszy, nie zrobię ani kroku w tył". Stanowcza odpowiedź Daniela Obajtka na taśmy "GW"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 08:52
- "Gazeta Wyborcza" wrzuca nagrania sprzed kilkunastu lat, co do których nie ma pewności, czy nie zostały zmanipulowane. Tę sprawę będzie prowadził zaangażowany przeze mnie prawnik. Ja muszę się skoncentrować na tym, co zacząłem w Orlenie. Nikt mnie nie zastraszy, nie zrobię ani kroku w tył - mówi PAP Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uderzyliśmy w miliardowe interesy". Daniel Obajtek o przyczynach ataków medialnych

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 08:13
Budujemy koncern, który będzie dywersyfikował dostawy, dywersyfikuje dostawy ropy, który będzie rezygnował z pewnego kanału pośredników. To jest uderzenie w bardzo duże interesy, to są interesy miliardowe. (...) Zyski ten koncern ma w ciągu pięciu lat wynoszące ok. 26 mld zł. Przypomnę, że w ciągu pięciu lat Platformy zysk wynosił 1,7 mld zł. Przerywa się pewne interesy, pewne grupy wpływów - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
rozwiń zwiń