Marek Zagórski o certyfikacie szczepienia: nie może być dyskryminujące

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 08:03
- Prace nad certyfikatem, który będzie potwierdzał szczepienie przeciw COVID-19, trwają na poziomie Komisji Europejskiej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Zagórski, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.
Marek Zagórski
Marek ZagórskiFoto: Polskie Radio

Wczoraj Komisja Europejska poinformowała, że chce, by już w te wakacje możliwe były podróże po Unii ze specjalnym certyfikatem, bez konieczności poddawania się kwarantannie. Tempo prac nad przepisami będzie zależało od państw członkowskich. Komisja ma nadzieję, że uzgodnienia w unijnych krajach i w Parlamencie Europejskim zapadną szybko.


Posłuchaj
19:31 _PR1_AAC 2021_03_18 07-15-15_for_media.mp3 Min. Marek Zagórski o nowej wersji aplikacji mObywatel (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Marek Zagórski podkreślił na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że chce "by polscy obywatele nie byli z tego procesu wykluczeni". - Chodzi o sytuacje, w których dany kraj wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się uzależnione od aktualnego testu lub zaświadczenia o odbytym szczepieniu. Pracujemy z Komisją Europejską, by te rozwiązania były jak najmniej dyskryminujące - powiedział.

Gość Jedynki przypomniał, że każdy Polak, który zaszczepi się przeciw COVID-19, otrzymuje stosowny certyfikat. - Można go pobrać z internetowego konta pacjenta - powiedział Marek Zagórski.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Gość: Marek Zagórski (pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa)
Data emisji: 18.03.2021
Godzina emisji: 07.15

koz