Sportowe Wakacje Plus w nowej odsłonie. Wiceszef MKDNiS: wyciągamy rękę do klubów

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 09:37
- Będąc bogatszymi o doświadczenia pierwszej fazy epidemii, wprowadziliśmy szereg udogodnień i bezpośredniego wsparcia dla organizacji działających na gruncie sportu - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, pytana o program Sportowe Wakacje Plus. - Wyciągamy rękę do organizacji sportowych i klubów, po to, aby mogły funkcjonować - dodała.
Anna Krupka
Anna KrupkaFoto: PAP/Piotr Polak

1200_Góras_PAP.png
Projekt PFNteam100. "Wsparcie dla osób, które mogą stać się sportową elitą"

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w tym roku po raz drugi przygotowuje program Sportowe Wakacje Plus. Po raz pierwszy został zrealizowany w zeszłym roku. - Był odpowiedzią na epidemię koronawirusa - stwierdziła w rozmowie z Polskim Radiem Anna Krupka, wiceszefowa Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

"Aktywność sportowa Polaków wzrosła"

- To program, w ramach którego organizacje, stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe mogą starać się o organizację obozów sportowych, imprez sportowych i zajęć czy turniejów - wskazała wiceszefowa resortu kultury. - To jest bardzo ważny program, który już w zeszłym roku cieszył się dużą popularnością. Niebawem ten program ogłosimy. Jestem przekonana, że będzie bardzo wiele wniosków w tegorocznym naborze - stwierdziła gość radiowej Jedynki. 

- Co ważne, my, wychodząc naprzeciw i będąc bogatszymi o doświadczenia pierwszej fazy epidemii, wprowadziliśmy szereg udogodnień i takiego bezpośredniego wsparcia dla organizacji działających na gruncie sportu. Między innymi od tego roku mogą korzystać z naszych programów organizacje, od których wymagany jest wkład własny 5 proc., wobec dotychczasowych 30 proc. Wyciągamy rękę do organizacji działających na gruncie sporu, klubów sportowych - po to, aby mogły funkcjonować - przekazała Anna Krupka. 

Czytaj także: 

- Ministerstwu udało się zrealizować kluczowe programy, jak Szkolny Klub Sportowy, który miał aż 328 tys. uczestników. Wsparliśmy także blisko 5 tys. klubów sportowych - tych małych i gminnych. Szereg zadań udało się wykonać - wskazała gość "Sygnałów dnia". Dodała, że aktywność fizyczna Polaków wzrosła, podobnie jak zakupy sprzętu sportowego: rowerów, hulajnóg, rolek. - Bardzo popularne stały się takie sporty jak nordic walking, jogging, jazda na rolkach i na rowerze - zaznaczyła.

Posłuchaj
17:17 AnnaKrukpa_for_media_[PR1]_S4_PCM_2021_04_06_08_15_061450(12820).mp3 Anna Krupka: Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu udało się zrealizować kluczowe programy, jak Szkolny Klub Sportowy ("Sygnały dnia"/ Jedynka)

W rozmowie więcej o planach resortu kultury i sportu na 2021 rok. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyPiotr Gociek

Gość: Anna Krupka (wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu)

Data emisji: 6.04.2021

Godzina emisji: 8.15

mbl

Czytaj także

Bieganie i kultura? Jak połączyć dwie pasje

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 23:59
Anna Pawłowska-Pojawa, dyrektor Centrum Informacyjnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o swojej pasji - bieganiu, które kształtuje wiele innych umiejętności i może posłużyć jako forma upamiętniania wydarzeń historycznych. W rozmowie z Anną Popek poleciła odrestaurowane miejsca kultury, które można odwiedzić. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 7 mld zł na naukę i szkolnictwo. Resort edukacji o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 20:26
Krajowy Plan Odbudowy to ok. 58 miliardów euro przeznaczonych na inwestycje, które pomogą odbudować potencjał rozwojowy polskiej gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Część uzyskanych środków wesprze obszary związane z edukacją i nauką poprzez rozwój infrastruktury badawczej, cyfryzację szkół czy rozwój szkolnictwa branżowego. Na rządowym portalu gov.pl wciąż można zgłaszać uwagi do Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń