Szef KPRM: dziś po spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego decyzje dotyczące obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:08
- Decyzje dotyczące obostrzeń są podejmowane na bieżąco w odniesieniu do aktualnej sytuacji pandemicznej, tak będzie m.in. dzisiaj. O 10 zbierze się rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, zostaną podjęte decyzje - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.


Posłuchaj
17:11 [STUDIA]S4_(PCM) 7 kwiecień 2021 07_15_02_for_media.mp3 Michał Dworczyk: dziś po spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego decyzje odnośnie obostrzeń (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Gość Sygnałów Dnia w radiowej Jedynce został zapytany o to, czy w czasie wakacji obostrzenia zostaną złagodzone i czy można planować wyjazdy. Podkreślił, że obostrzenia zawsze są odpowiedzią na aktualną sytuację.

- Namawiałbym wszystkich, abyśmy cały czas brali pod uwagę to, że pandemia nie odeszła, trzeba też brać pod uwagę nie tylko sytuację w Polsce, ale i innych krajach - wyjaśnił Michał Dworczyk.

Pełnomocnik ds. programu szczepień mówił też o zmianach w jego harmonogramie.

- Od 12 kwietnia, już za kilka dni, rozpoczniemy rejestrację. Zaczniemy od osób, które urodziły się w 1962 r., i po tym konsekwentnie każdego dnia będziemy uruchamiali rejestrację dla kolejnej grupy wiekowej, dojdziemy również do 40-latków - powiedział minister.

Jak dodał, ma nadzieję, że pod koniec kwietnia "zaszczepionych będziemy mieli ponad 65 proc. osób w wieku 70+". Jeśli chodzi o osoby w wieku od 60 do 69 lat, na szczepienie zarejestrowało się od 25 do 50 proc. osób.

szpital medycy covid koronawirus free shutt 1200 .jpg
Przybywa pacjentów COVID-19 w szpitalach. W Małopolsce możliwa relokacja chorych

- Premier przedstawił bardzo ambitny plan, który jestem przekonany, że uda nam się zrealizować, czyli do końca sierpnia wszyscy Polacy, którzy chcą się zaszczepić, będą mieli możliwość przyjęcia przynajmniej 1. dawki szczepionki - podkreślił Michał Dworczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Grzegorz Jankowski
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 07.04.2021
Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Wraca zaufanie do szczepionki AstraZeneca. Dworczyk: od wczoraj zapisało się ponad milion osób

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 15:03
- Narodowy Program Szczepień jest dla nas jedyną szansą na zakończenie pandemii, na powrót do normalności zarówno tej społecznej jak i gospodarczej. W ciągu ostatnich 24 godzin na szczepienia preparatem AstraZeneki zapisało się ponad milion osób - poinformował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milion szczepień tygodniowo, nowe punkty. Dworczyk zapowiada przyśpieszenie akcji

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 11:11
- W pierwszym pełnym tygodniu po świętach, czyli między 12 a 18 kwietnia osiągniemy prędkość miliona szczepień tygodniowo - poinformował w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Dodał, że w najbliższym czasie uruchomione będą też nowe punkty szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To są kłamstwa". Szef KPRM zaapelował o niepowielanie fake newsów ws. szczepień w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 14:30
O nieupolitycznianie szczepień przeciw COVID-19 zaapelował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Odnosząc się do informacji o wysokiej liczbie szczepień w Rzeszowie, zaznaczył, że chodzi o to, że znajdujący się tam punkt zamawia szczepionki dla całego województwa.
rozwiń zwiń