"Pamiętam grozę i symboliczne puste krzesła". Joanna Lichocka wspomina katastrofę smoleńską

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 08:01
- To było jedno z najbardziej wstrząsających wydarzeń zawodowych, jakie przeżyłam. Byłam dziennikarką, miałam uczestniczyć w uroczystościach, prowadzić transmisję, pamiętam grozę - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Joanna Lichocka, wspominając katastrofę smoleńską.


Posłuchaj
24:20 [STUDIA]S4_(PCM) 9 kwiecień 2021 07_15_16_for_media.mp3 Joanna Lichocka: pamiętam grozę i symboliczne puste krzesła (Sygnały dnia/Jedynka)

Smolensk 2 1200 forum.jpg
SMOLEŃSK 2010 - serwis specjalny

Joanna Lichocka mówiła w Sygnałach Dnia o 10 kwietnia 2010 r.

- Pamiętam, jak z miejsca katastrofy przyjechał ówczesny minister Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin i powiedział, żebyśmy się modlili za wszystkich uczestników delegacji. Odbyła się dramatyczna msza św. - powiedziała poseł PiS.

Dodała, że podczas mszy w pamięć zapadł jej widok pustych krzeseł z biało-czerwonymi parasolami, który - w obliczu ogromu katastrofy - był niezwykle przejmujący i symboliczny. - To był symboliczny obraz tych, których zabrakło - mówiła. Przypomniała, że na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej lecieli rządowym samolotem przedstawiciele różnych środowisk, o różnych poglądach.

Smolensk_1200x660_OFIARY.jpg
Zginęli w katastrofie smoleńskiej

"Program nienawiści"

- Od 2005 r. mamy program nienawiści, który Donald Tusk uruchomił po przegranych wyborach. Wtedy po stronie opozycji została podjęta decyzja o byciu totalną opozycją. Na początku była to totalna nienawiść przede wszystkim wobec Lecha Kaczyńskiego, braci Kaczyńskich - oceniła poseł.

- Niestety po stronie opozycji mamy cały czas kontynuowanie, na różne sposoby, przemysłu pogardy. Nie mówię nawet o finansowaniu hejterskich portali, jak Sok z Buraka, ale o przyzwoleniu na zakłócanie uroczystości w rocznicę i miesięcznicę katastrofy - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

10 kwietnia 2010 roku, w katastrofie smoleńskiej zginął prezydent Polski Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób. Polska delegacja leciała do Katynia, aby oddać hołd polskim oficerom zamordowanym wiosną 1940 roku przez NKWD.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Joanna Lichocka (PiS)

Data emisji: 09.04.2021 r. 

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Próba zakłócenia obchodów miesięcznicy smoleńskiej. "Gazeta Wyborcza" pisze o "nietypowej akcji"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 18:15
Przy okazji kolejnej miesięcznicy smoleńskiej, znów dała o sobie znać Lotna Brygada Opozycji. Podczas składania wieńca pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej, znani z prowokacji aktywiści, próbowali zakłócić obchody. Prymitywne okrzyki przypadły do gustu stołecznej "Gazecie Wyborczej", która oceniła zajścia mianem "nietypowej akcji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ten projekt będzie jeszcze dopracowywany". Joanna Lichocka o podatku od reklam

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 10:25
- Kwestią do dyskusji przy projekcie ustawy dot. podatku od reklam jest próg przychodów dla reklamy telewizyjnej i radiowej - oceniła poseł PiS Joanna Lichocka. - Próg zaproponowany jest na poziomie 1 mln zł rocznie, trzeba to przedyskutować, bo dotykałby także regionalne stacje tv i radiowe - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: największe media nie do końca czują się lojalne wobec polskiego państwa

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 09:10
- Składka od reklam nie obejmie małych i średnich firm medialnych, wydawnictw, telewizji i radia; te największe media nie do końca czują się lojalne wobec polskiego państwa - podkreśliła poseł PiS, wiceszefowa komisji kultury i środków przekazu Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń