"Na pewno przed wakacjami". Kraska o powszechnej rejestracji na szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 09:28
- Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy to będzie maj, czy czerwiec, ale na pewno przed wakacjami, kiedy ktoś będzie chciał, będzie mógł się zaszczepić - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaapelował też, by nie "zaprzepaścić" szansy na normalne wakacje przez majówkowe wyjazdy. 
szczepionka forum 1200.jpg
Ważna wiadomość dla 58-latków. Ci, którzy nie zrobili tego wcześniej, mogą zapisać się na szczepienie

Powszechne szczepienia coraz bliżej

Minister zdrowia Adam Niedzielski, w rozmowie z tygodnikiem "Sieci", prognozował, że w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania. Zapowiedział, że w normalnym trybie we wrześniu dzieci i młodzież będą mogły wrócić do szkół. - Podzieliłbym optymizm pana ministra Niedzielskiego - przyznał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Polskim Radiem. - Wakacje to pora, kiedy biologia wirusa jest zdecydowanie osłabiona, nowych zakażeń z natury jest mniej, będziemy też po dużej fali szczepień. Myślę, że można być optymistą, ale przed nami jeszcze majówka, która budzi mój niepokój - dodał wiceszef resortu zdrowia. 

Ocenił, że majówka to czas, w którym Polacy "chcą odpoczywać, chcą wyjechać". - Apeluję, abyśmy nie zaprzepaścili szansy normalnych wakacji przez wyjazd na majówkę - podkreślił wiceszef resortu zdrowia.  

Czytaj także: 

Pytany, kiedy - w związku z zapowiedziami kolejnych dostaw szczepionek do Polski wprowadzona zostanie możliwość powszechnej rejestracji na szczepienia, odpadł, że "taki moment się zbliża". - Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy to będzie maj, czy czerwiec, ale na pewno przed wakacjami. Wtedy uwolniony będzie moment, w którym ktoś, kto chce, będzie mógł się zaszczepić. Myślę, że to bardzo ważne, będziemy widzieli, jaka jest chęć Polaków do szczepienia - powiedział Waldemar Kraska.

Posłuchaj
18:55 KRASKA_for_media_[PR1]_2021_04_13_08_15_00__S4_PCM_20210413061457(11300).mp3 Waldemar Kraska: apeluję, byśmy nie zaprzepaścili szansy na normalne wakacje przez wyjazd na majówkę ("Sygnały dnia"/ Jedynka)

W rozmowie więcej o programie szczepień na COVID-19 oraz o scenariuszach rozwoju pandemii. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyPiotr Gociek

GośćWaldemar Kraska (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 13.04.2021

Godzina emisji: 8.15


mbl

Czytaj także

Już w tym tygodniu do Polski trafi pierwsza partia szczepionek Johnson&Johnson. Szef KPRM zdradził szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 15:45
- Jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson w pierwszej kolejności trafi do zespołów wyjazdowych, które szczepią osoby w ich domach ze względu na to, że nie mogą one samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień - poinformował szef KPRM i pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogoda a zakażenie COVID-19. Eksperci wskazują na rolę temperatury i nasłonecznienia

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 06:46
Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego przeprowadzili szereg analiz i badań, które miały odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje związek między warunkami meteorologicznymi i dynamiką pandemii COVID-19 w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznacznie spadła liczba przeciwników szczepień. Jest nowy sondaż IBRiS

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 07:13
60 proc. ankietowanych chce się zaszczepić przeciwko COVID-19, 20 proc. ankietowanych podkreśla, że szczepić się nie zamierza, tyle samo twierdzi, że raczej się nie zaszczepi - wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej”. "W poprzednim badaniu grupa sceptyków była wyższa o 2 pkt proc. Przy czym zmniejszyła się grupa tych umiarkowanych"- napisano.
rozwiń zwiń